ΠΕΠ: Διπλό στο Ισραήλ η Κύπρος, στα τελικά Ιταλία, Βέλγιο, Ουαλία

Ζωντανή στο παιχνίδι της πρόκρισης στα τελικά του Euro 2016 μέσω μπαράζ παραμένει η Κύπρος η οποία πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη στο Ισραήλ με 2-1. Στα τελικά προκρίθηκε η Ιταλία, το Βέλγιο και η Ουαλία. Δύσκολα τα πράγματα για Ολλανδία.

Ελπίδες για πρόκριση στο Euro 2016 μέσω αγώνων μπαράζ διατηρεί η Κύπρος μετά το σπουδαίο διπλό που πήρε μέσα στο Ισραήλ με 2-1. Οι παίκτες του Χριστοδούλου μπήκαν με πάθος από το πρώτο κιόλας λεπτό και παρά την πίεση που δέχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν. Στο 58ο λεπτό ο Ντόσα Ζούνιορ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους Κύπριους, όμως ένας κεραυνός του Μπιτόν στο 76' έφερε το ματς στα ίσια.

Χωρίς να έχει άλλα περιθώρια η Κύπρος βγήκε μπροστά και βρήκε τελικά το γκολ που έψαχνε τέσσερα λεπτά αργότερα. Μετά από εξαιρετική πάσα του Χαραλαμπίδη, ο Δημητρίου βρέθηκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο κίπερ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα! Την τελευταία αγωνιστική η Κύπρος υποδέχεται τη Βοσνία και θέλει νίκη και παράλληλα το Ισραήλ να χάσει βαθμό ή βαθμούς από το Βέλγιο εκτός έδρας.

Δείτε τα δύο γκολ της Κύπρου στο Ισραήλ:

To 0-1

To 1-2

Ισραήλ:Μαρσιάνο, Ντάσα (54' Ντγκανί), Μπεν Χαΐμ Ι, Μπεν Χαρούς (71' Μέλικσον), Τιμπί, Μπίτον, Ζάχαβι, Καγιάλ, Βερμούτ (65' Χεμέντ), Νταμπούρ, Μπεν Χαΐμ ΙΙ

Κύπρος:Γεωργαλίδης, Ντόσα Ζούνιορ, Δημητρίου, Αντωνιάδης, Λαΐφης, Μακρίδης (84' Οικονομίδης), Εφραίμ (86' Μερκής), Νικολάου, Λαμπάν, Μυτίδης, Μακρής (46' Χαραλαμπίδης)

Προκρίσεις για Βέλγιο και Ουαλία

Στην τελική φάση του Euro 2016 θα βρεθούν το Βέλγιο και η Ουαλία. Οι Βέλγοι επικράτησαν εύκολα με 1-4 στην έδρα της αδύναμης Ανδόρας και σφράγισαν το εισιτήριό τους. Από την άλλη η Ουαλία του Γκαρεθ Μπέιλ ηττήθηκε με 2-0 από τους Βόσνιους, ωστόσο σε συνδυασμό με την ήττα του Ισραήλ από την Κύπρο, πήραν για πρώτη φορά την πρόκριση σε τελική φάση ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Ανδόρρα:Πολ, Νοκολάς, Σονέχε (62' Ροντρίγκες), Ιλντεφόν, Λίμα, Γιοβέρα, Γκαρσία, Ρούμπιο, Ρεμπές, Βιέιρα (86' Βιέιρα), Μορέιρα (73' Ριέρα), Σάντσες

Βέλγιο:Μινιολέ, Αλντερβέιρελντ, Βερτόγκεν, Μενιέ (81' Καβάντα), Λουκάκου, Βίτσελ, Ντε Μπρούινε, Αζάρ (79' Μπακάλι), Μέρτενς (72' Μέρτενς), Ναϊνγκολάν, Ντεπουάτρ

Βοσνία:Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς (46' Κότσαλιτς), Σούνιτς, Λούλιτς, Ζουκάνοβιτς, Πιάνιτς, Μούτζα, Βίσκα (61' Τζούριτς), Χατζίτς (89' Μπίτσακσιτς), Σαλίχοβιτς, Ιμπίσεβιτς

Ουαλία:Χένεσι, Γκάντερ, Τέιλορ, Ρίτσαρντς, Ντέιβιτς, Γουίλιαμς, Άλεν (85' Έντουαρντς), Ράμσεϊ, Μπέιλ, Λέντλεϊ (74' Βόουκς), Ρόμπσον-Κανού (84' Τσερτς)

Στα τελικά η Ιταλία

H Ιταλία πανηγύρισε την πρόκριση στην τελική φάση του Euro 2016, καθώς επικράτησε με 3-1 του Αζερμπαϊτζάν εκτός έδρας. Ο Έντερ έδωσε προβάδισμα στην "σκουάντρα ατζούρα" στο 11ο λεπτό, όμως στο 31' ο Ντιμίτρι Ναζάροφ έφερε το ματς στα ίσα.

Παρόλα αυτά, οι παίκτες του Αντόνιο Κόντε δεν επηρεάστηκαν και δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου πήραν εκ νέου προβάδισμα με σκόρερ τον Στεφάν Ελ Σαραουί. Οι Ιταλοί είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και "κλείδωσαν" τη νίκη στο 65' με ευθύβολο σουτ του Ματέο Νταρμιάν. Μάλιστα, στο 87' οι Αζέροι έμειναν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μπαντάνι Χουσεϊνοφ.

Αζερμπαϊτζάν (4-1-4-1): Αγκάγιεβ, Μεντβέντεβ, Χουσεΐνοβ, Σαντίγκοβ, Ντασνταμίροβ, Γκαράγεβ, Ισμαγίλοβ (91' Μιρζαμπαάγιοφ), Ισραφίλοβ (66' Ρ.Α. Σαντίκοβ), Αμιρκουλίγεβ, Ναζάροβ, Γκουρμπάνοβ (74' Εράτ)

Ιταλία (4-4-2): Μπουφόν, Νταρμιάν, Μπονούτσι, Κιελίνι, Ντε Σίλιο, Βεράτι, Παρόλο, Καντρέβα (88' Μοντολίβο), Ελ Σαραουί (74' Φλορέντσι), Πελέ, Εντέρ (79' Τζιοβίνκο)

Στο άλλο ματς του 8ου ομίλου, η Νορβηγία επικράτησε εύκολα με 2-0 της Μάλτας. Ο Αλεξάντερ Τετέι άνοιξε το σκορ στο 19', ενώ ο Αλεξάντερ Σόντερλουντ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Πλέον, η Νορβηγία θέλει απώλεια βαθμών της Κροατίας, η οποία αγωνίζεται εντός έδρας με τη Βουλγαρία, για να πανηγυρίσει κι αυτή την απευθείας πρόκρισης στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Νορβηγία (4-4-1-1): Νίλαντ, Χόβλαντ, Ελαμπντελαουί, Αλεεσάμι, Φόρεν, Τετέι, Γιόχανσεν, Σόντερλουντ (77΄Κινγκ), Χένρικσεν, Σκίελμπρεντ (53' Όντεγκααρντ), Μπέργκετ (84' Μπέργκετ)

Μάλτα (4-5-1): Χογκ, Α. Μούσκατ (56' Ζεράφα), Αγιούς, Φένεκ, Μποργκ (83' Καμιγιέρι), Φάιλα, Μπρίφα, Ρ. Μούσκατ, Σκέμπρι (81' Σκέμπρι), Ζ. Μούσκατ, Έφιονγκ

Σκούρα τα πράγματα για Ολλανδία, διπλό η Τουρκία

Η Ολλανδία πέρασε νικηφόρα από το Καζακστάν (2-1), χάρη στα γκολ των Ζεορζίνιο Βαϊνάλντουμ και Γουέσλεϊ Σνάιντερ, με τους Καζάκους να μειώνουν στις καθυστερήσεις με τον Ισλαμπέκ Κουάτ.

Ωστόσο η νίκη αυτή δεν είχε αντίκρισμα μετά το διπλό που πήρε η Τουρκία μέσα στην Τσεχία, αποτέλεσμα το οποίο μπορεί να αφήσει εκτός τους "οράνιε". Οι γηπεδούχοι έχοντας ήδη προκριθεί παρουσιάστηκαν χαλαροί κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι Τούρκοι και με γκολ των Ινάν και Τσαλχάνογλου πήραν τη νίκη με 0-2. Μια νίκη που τους βάζει στο +2 από τους Ολλανδούς και πλέον η πρόκριση στα μπαράχ είναι στο χέρι τους.

Καζακστάν (5-4-1): Ποκατίλοβ, Ένγκελ, Μαλί, Σμακόβ, Λογκβινένκο, Σουγιουμπάγεβ, Κονισμπάγεβ, Κουάτ, Ισλαμχάν (16' Γκετερίεφ), Ντοσμαγκαμπέτοβ (81' Νουργκαλίεφ), Σχετκίν (64' Χισνιτσένκο)

Ολλανδία (4-3-3): Κρουλ (81' Ζουτ), Τέτε, Μπρούμα, Φαν Ντάικ, Ρίντεβαλντ, Βαϊνάλντουμ, Μπλιντ, Σνάιντερ (80' Αφελάι), Ντεπάι, Χούντελαρ (87' Φαν Πέρσι), Ελ-Γκαζί

Τσεχία:Βάτσλικ, Καντεράμπεκ, Προτσάτζκα, Σούτσι, Νόβακ, Ντοκάλ (78' Πετρζέλα, Κρέτσι (54' Σκάλακ), Παβέλκα, Νταρίντα, Σουράλ (67' Σκόντα), Λαφάτα

Τουρκία:Μπαμπακάν, Οζμπαϊρακλί, Μπαλτά, Αζίζ, Τσαλχάνογλου, Ινάν, Τουράν (86' Τόρε), Οζιακούπ (88' Τοπάλ), Τουφάν, Ερκίν, Τοσούν (64' Σεν)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημέρας

1ος όμιλος

Ισλανδία - Λετονία 2-2

(5' Σίγκτορσον, 27' Σίγκουρντσον - 49' Κάουνα, 68' Σαμπάλα)

Τσεχία - Τουρκία 0-2

(62' Ινάν (πεν.), 80' Τσαλχάνογλου)

Καζακστάν - Ολλανδία 1-2

(96' Κουάτ - 33' Βαϊνάλντουμ / 50' Σνάιντερ)

2ος όμιλος

Βοσνία - Ουαλία 2-0

(71' Τζούριτς, 90' Ιμπίσεβιτς)

Ισραήλ - Κύπρος 1-2

(76' Μπιτόν - 58' Ντόσα Ζούνιορ, 80' Δημητρίου)

Ανδόρα - Βέλγιο 1-4

(52' Λίμα (πεν.) - 19' Ναϊνγκολάν, 42' Ντε Μπρούινε, 56' Αζάρ (πεν.), 64' Ντεπουάτρ)

8ος όμιλος

Αζερμπαϊτζάν - Ιταλία 1-3

(31' Ναζάροβ - 11' Έντερ, 43' Ελ Σαραουί, 65' Νταρμιάν)

Νορβηγία - Μάλτα 2-0

(19' Τετέι, 52' Σόντερλουντ)

Κροατία - Βουλγαρία 3-0

(2' Πέρισιτς, 43' Ράκιτιτς, 81' Κάλινιτς)

Το live των αναμετρήσεων

18:52
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη των προκριματικών του Euro 2016.
18:58
ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ: Αγκάγιεβ, Μεντβέντεβ, Χουσεΐνοβ, Σαντίγκοβ, Ντασνταμίροβ, Γκαράγεβ, Ισμαγίλοβ, Ισραφίλοβ, Αμιρκουλίγεβ, Ναζάροβ, Γκουρμπάνοβ

ΙΤΑΛΙΑ: Μπουφόν, Νταρμιάν, Μπονούτσι, Κιελίνι, Ντε Σίλιο, Βεράτι, Παρόλο, Καντρέβα, Ελ Σαραουί, Πελέ, Εντέρ
19:01
ΙΣΛΑΝΔΙΑ: Χάλντορσον, Σέβαρσον, Άρνασον, Σίγκουρντσον, Σκούλασον, Γκούντμουντσον, Σίγκουρντσον, Χάλφρεντσον, Μπιάρνασον, Σίγκθορσον, Φινμπόγκασον

ΛΕΤΟΝΙΑ: Βάνινς, Γκαμπόβς, Ντούμπρα, Γκορκς,Μακσιμένκο, Ζιουνίνς, Ταράσοβς, Κάουνα, Σινέλνικοβς, Ράκελς, Σαμπάλα
19:04
ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ: Ποκατίλοβ, Ένγκελ, Μαλί, Σμακόβ, Λογκβινένκο, Σουγιουμπάγεβ, Κονισμπάγεβ, Κουάτ, Ισλαμχάν, Ντοσμαγκαμπέτοβ, Σχετκίν

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Κρουλ, Τέτε, Μπρούμα, Φαν Ντάικ, Ρίντεβαλντ, Βαϊνάλντουμ, Μπλιντ, Σνάιντερ, Ντεπάι, Χούνταλααρ, Ελ-Γκαζί
19:06
5' ΓΚΟΛ για την Ισλανδία! Ο Σίγκτορσον ανοίγει το σκορ για την εθνική Ισλανδίας.

19:12
11' ΓΚΟΛ για την Ιταλία. Ο Έντερ ανοίγει το σκορ για την "σκουάντρα ατζούρα"
19:22
19' ΓΚΟΛ για τη Νορβηγία. Από κοντά με σουτ ο Τετέι άνοιξε το σκορ για τους "Βίκινγκς" κόντρα στη Μάλτα.
19:26
Θα πρέπει να τονιστεί πως είναι πολύ οριακά τα πράγματα για την Ολλανδία στον πρώτο όμιλο, ούσα 4η ως τώρα και εξαρτάται από το τι θα κάνει η Τουρκία στην Τσεχία.
19:30
27' ΓΚΟΛ για την Ισλανδία. Ο Σίγκουρτνσον διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, κάνοντας το 2-0 κόντρα στη Λετονία.
19:34
31' ΓΚΟΛ για το Αζερμπαϊτζάν. Ο Ναζάροβ ισοφάρισε σε 1-1 στον αγώνα με την Ιταλία, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.
19:35
33' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία. Ο Βαϊνάλντουμ άνοιξε το σκορ για τους "οράνιε" με συρτό σουτ έξω από την περιοχή.
19:42
Δεν έχει σημειωθεί κάποιο γκολ στα τελευταία λεπτά και ενώ οδεύουμε σιγά σιγά για την ολοκλήρωση των πρώτων ημιχρόνων στα τέσσερα ματς που διεξάγονται αυτή την ώρα.
19:44
43' ΓΚΟΛ για την Ιταλία. Ο Ελ Σαραουί βάζει εκ νέου μπροστά στο σκορ την Ιταλία ύστερα από ασίστ του Καντρέβα.
19:49
Ημίχρονα στα τέσσερα παιχνίδια, όπου έχουμε σε όλα σκορ και συνολικά έχουν μπει επτά γκολ.
19:51
Αζερμπαϊτζάν - Ιταλία 1-2
Ισλανδία - Λετονία 2-0
Καζακστάν - Ολλανδία 0-1
Νορβηγία - Μάλτα 1-0
20:04
Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων.
20:08
50' ΓΚΟΛ για την Ολλανδία. Καθαρίζουν το ματς οι φιλοξενούμενοι, με τον Σνάιντερ να κάνει το 2-0.
20:09
49' ΓΚΟΛ για τη Λετονία. Ο Κάουνα μείωσε σε 2-1 για την ομάδα του στο Ρέικιαβικ απέναντι στην Ισλανδία με πλασέ που βρήκε πρώτα το δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.
20:10
52' ΓΚΟΛ για τη Νορβηγία. Ο Σόντερλουντ κάνει πιο απλά τα πράγματα για την ομάδα του απέναντι στη Μάλτα.
20:22
65' ΓΚΟΛ για την Ιταλία. Ο Νταρμιάν έκανε το 3-1 για την Ιταλία που "καθαρίζει" το τρίποντο στο Μπακού με το Αζερμπαϊτζάν.
20:31
68' ΓΚΟΛ για τη Λετονία. Ο Σαμπάλα ισοφάρισε σε 2-2 μέσα στην Ισλανδία με γυριστό, ανατρέποντας τα δεδομένα του πρώτου ημιχρόνου.
20:45
88' Ο Χουσεΐνοφ πήρε κόκκινη για το Αζερμπαϊτζάν.
20:46
Δεν έχει σημειωθεί εδώ και ώρα κάποιο γκολ στα τέσσερα ματς που ξεκίνησαν στις 19:00.
20:52
Λήξη των αγώνων...
20:55
21:31
Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζεται η σημερινή ημέρα των προκριματικών.
21:42
Είμαστε λοιπόν στην τελική ευθεία για την έναρξη των αναμετρήσεων των 21.45. Πάμε να δούμε τις συνθέσεις.
21:43
Ανδόρρα: Πολ, Νοκολάς, Σονέχε, Ιλντεφόν, Λίμα, Γιοβέρα, Γκαρσία, Ρούμπιο, Ρεμπές, Βιέιρα, Μορέιρα, Σάντσες

Βέλγιο: Μινιολέ, Αλντερβέιρελντ, Βερτόγκεν, Μενιέ, Λουκάκου, Βίτσελ, Ντε Μπρούινε, Αζάρ, Μέρτενς, Ναϊνγκολάν, Ντεπουάτρ
21:43
Βοσνία: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς, Σούνιτς, Λούλιτς, Ζουκάνοβιτς, Πιάνιτς, Μούτζα, Βίσκα, Χατζίτς, Σαλίχοβιτς, Ιμπίσεβιτς

Ουαλία: Χένεσι, Γκάντερ, Τέιλορ, Ρίτσαρντς, Ντέιβιτς, Γουίλιαμς, Άλεν, Ράμσεϊ, Μπέιλ, Λέντλεϊ, Ρόμπσον-Κανού
21:43
Κροατία: Σούμπασιτς, Τσόρλουκα, Σρνα, Βίντα, Πέρισιτς, Ράκιτιτς, Μόντριτς, Κόβασιτς, Πίβαριτς, Πιάκα, Κάλινιτς

Βουλγαρία: Μίτρεβ, Ποπόβ Α., Αλεξάντροβ, Τερζίεβ, Μιλάνοβ, Ποπόβ, Στάβτσεβ, Νεντέλεβ, Ζλατίνσκι, Ράνγκελοβ
21:43
Τσεχία: Βάτσλικ, Καντεράμπεκ, Προτσάτζκα, Σούτσι, Νόβακ, Ντοκάλ, Κρέτσι, Παβέλκα, Νταρίντα, Σουράλ, Λαφάτα

Τουρκία: Μπαμπακάν, Οζμπαϊρακλί, Μπαλτά, Αζίζ, Τσαλχάνογλου, Ινάν, Τουράν, Οζιακούπ, Τουφάν, Ερκίν, Τοσούν

21:43
Ισραήλ: Μαρσιάνο, Ντάσα, Μπεν Χαΐμ Ι, Μπεν Χαρούς, Τιμπί, Μπίτον, Ζάχαβι, Καγιάλ, Βερμούτ, Νταμπούρ, Μπεν Χαΐμ ΙΙ

Κύπρος: Γεωργαλίδης, Ντόσα Ζούνιορ, Δημητρίου, Αντωνιάδης, Λαΐφης, Μακρίδης, Εφραίμ, Νικολάου, Λαμπάν, Μυτίδης, Μακρής

21:44
Μια ομάδα μόνος του ο Μπέιλ στην Ουαλία!
21:47
Σέντρα στα ματς!
21:48
2' Κροατία-Βουλγαρία: ΓΚΟΛ! Οι Κροάτες ανοίγουν το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με σουτ του Πέρισιτς.
21:52
Το γκολ της Κροατίας
21:56
10' Ισραήλ-Κύπρος: Δυνατά έχουν μπει οι γηπεδούχοι στο ματς που πιέζουν την κυπριακή άμυνα.
22:03
Εικόνα από τη Ζένιτσα λίγο νωρίτερα, όπου διεξάγεται το Βοσνία-Ουαλία.
22:06
19' Ανδόρα - Βέλγιο: ΓΚΟΛ! Ο Ναϊνγκολάν βάζει μπροστά στο σκορ τους Βέλγους, οι οποίοι με αυτό το σκορ σφραγίζουν και την πρόκριση στα τελικά.
22:10
25' Ισραήλ-Κύπρος: Απίστευτη ευκαιρία για τους Κύπριους με τον Εφραίμ! Ο κίπερ των γηπεδούχων διώχνει εντυπωσιακά.
22:14
Το γκολ του Ναϊνγκολάν
22:26
Χωρίς κάποια αλλαγή στα σκορ μέχρι στιγμής. Στο Ισραήλ η Κύπρος στέκεται αρκετά καλά και ψάχνει το γκολ.
22:28
43' Κροατία-Βουλγαρία: ΓΚΟΛ! Ο Ράκιτιτς διπλασιάζει τα τέρματα της Κροατίας.
22:28
42' Ανδόρα-Βέλγιο: ΓΚΟΛ! Την ίδια ώρα στην Ανδόρα οι Βέλγοι κάνουν το 0-2 με γκολ του Ντε Μπρούινε.
22:49
Ξανά δράση στα ματς! Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
22:54
52' Ανδόρα-Βέλγιο: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι καταφέρνουν να μειώσουν σε 1-2. Ένα σπάνιο γκολ για την Ανδόρα.
23:00
56' Ανδόρα-Βέλγιο: ΓΚΟΛ! Απαντά το Βέλγιο με τον Αζάρ. Ο άσος της Τσέλσι από το σημείο του πέναλτι κάνει το 1-3.
23:02
58' Ισραήλ - Κύπρος: ΓΚΟΛ!! Ο Ντόσα Ζούνιορ με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!
23:06
Με αυτό το γκολ η Κύπρος έχει ελπίδες πρόκρισης την τελευταία αγωνιστική. Αν μείνει φυσικά έτσι το σκορ.
23:06
Έχει δρόμο ακόμη το ματς, αλλά οι Κύπριοι δείχνουν παθιασμένοι.
23:07
Δείτε το γκολ της Κύπρου
23:10
62' Τσεχία - Τουρκία: ΓΚΟΛ! Ο Ινάν με πέναλτι βάζει μπροστά στο σκορ τους Τούρκους.
23:11
64' Ανδόρα-Βέλγιο: ΓΚΟΛ! Πάρτι για τους φιλοξενούμενους. Ο Ντεπουάτρ γράφει το 1-4.
23:17
71' Βοσνία- Ουαλία: ΓΚΟΛ! Ο Τζούριτς ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Η παρέα του Μπέιλ μάλλον θα πρέπει να περιμένει ακόμη ένα ματς για να εξασφαλίσει την πρόκριση αν το σκορ μείνει έτσι.
23:20
76' Ισραήλ-Κύπρος: ΓΚΟΛ! Απίστευτο σουτ του Μπιτόν που στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" του Γεωργαλίδη.
23:24
81' Ισραήλ - Κύπρος: ΓΚΟΛ! O Δημητρίου με έναν κεραυνό εντός περιοχής γράφει το 1-2.
23:35
90' Βοσνία-Ουαλία: ΓΚΟΛ! O Iμπίσεβιτς κλειδώνει το ματς για την Βοσνία.