Τα γκολ της Γαλλίας κόντρα στην Ισλανδία

Δείτε σε VIDEOS τα γκολ της αναμέτρησης μεταξύ της Γαλλίας και της Ισλανδίας για τα προημιτελικά του Euro.

Το δεύτερο γκολ του στη διοργάνωση πέτυχε ο Ολιβιέ Ζιρού στην αναμέτρηση της Γαλλίας με την Ισλανδία. Συγκεκριμένα, ο άσος της Άρσεναλ, έφυγε στην πλάτη της άμυνας μετά από ωραία μπαλιά του Ματουϊντί και με αριστερό σουτ νίκησε τον Χάλντορσον για το 1-0.

ΤΟ 1-0

Στο 20ό λεπτό ο Αντουάν Γκριεζμάν εκτέλεσε το κόρνερ κι ο Πολ Πογκμπά με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Χάνες Χάλντορσον για το 2-0 των "τρικολόρ".

ΤΟ 2-0

Λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παγέ σκόραρε για τρίτη φορά στο τουρνουά "γράφοντας" το 3-0 για την ομάδα του, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου 45λέπτου ο Γκριεζμάν με απίστευτη λόμπα διαμόρφωσε το 4-0.

ΤΟ 3-0

ΤΟ 4-0

Στο 59' και ενώ τρία λεπτά νωρίτερα η Ισλανδία είναι μειώσει σε 4-1, ο Ζιρού σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το 5-1.