Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Ούτε τώρα η ουραγός Μπρόντμπι

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Europa League, Μπρόντμπι συνέχισε τα ανεπιτυχή αποτελέσματα στο δανέζικο πρωτάθλημα, μένοντας στο 3-3 με τη Ράντερς.

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Μπρόντμπι στο πρωτάθλημα Δανίας. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Europa League αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 κόντρα στη Ράντερς εκτός έδρας και παρέμεινε στον... πάτο της βαθμολογίας, έχοντας για συγκάτοικο την Έσμπιεργκ.

Η Ράντερς προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα γκολ των Τζόνας Μπόρινγκ (53') και Βίκτορ Λούντμπεργκ (61'), πριν μειώσει για την Μπρόντμπι ο Ρόνι Σβαρτς στο 64ο λεπτό. Ο Μπόρινγκ έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ στους γηπεοδούχους, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Γιόχαν Λάρσον έκανε το 3-2, ενώ ο Ρόνι Σβαρτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.

Η σύνθεση της Μπρόντμπι (4-1-4-1): Ρένοου, Άλμπρεχτσεν, Ντούμιτς, Λάρσον, Χολστ (63' Σβαρτς), Ντούρμισι, Έρνσκοφ, Ρασάνι (76' Ελμάντερ), Χιουλσάγκερ (63' Έρικσον), Φίρι, Πούκι.