Με αέρα κορυφής στη Λεωφόρο η Καμπάλα

Νίκη και συντήρηση δυνάμεων συνδύασε η Καμπάλα στο εντός έδρας παιχνίδι με την Καπάζ, πριν από το ταξίδι της στην Αθήνα για τη ρεβάνς του 0-0 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

Παρέμεινε στην κορυφή του αζέρικου πρωταθλήματος (μαζί με την Καραμπάγκ) η Καμπάλα χάρη στο εντός έδρας 1-0 επί της προτελευταίας Καπάζ.

Παρά το γεγονός ο προπονητής Ρομάν Χριχόρτσουκ άφησε εκτός αρχικής 11άδας βασικές μονάδες όπως ο Ντοντό και ο Ζενιόφ (μπήκαν αλλαγή στο β' ημίχρονο), η απώλεια βαθμών αποφεύχθηκε. Ο Βόσνιος Έρμιν Ζετς άνοιξε νωρίς το σκορ, μόλις στο 7ο λεπτό, και επέτρεψε στην αντίπαλο του Παναθηναϊκού να κατακτήσει τη δεύτερη νίκη της στα πρώτα τρία παιχνίδια της νέας σεζόν.

Η σύνθεση της Καμπάλα: Μπεζοτόσνι, Ράφαελ Σάντος, Βέρνιντουμπ, Καμάλοφ, Αμπασόφ, Μαμάντοφ, Ζαργκάροφ, Γκάι, Μιρζαμπάγιοφ, Ζετς (69' Ζενιόφ), Αντόνοφ (46' Ντοντό)