Νίκη πριν από ΠΑΟΚ για Ντιναμό Τιφλίδας

Θετική έκβαση για την πρόβα τζενεράλε της Ντιναμό Τιφλίδας πριν από τον ΠΑΟΚ.

Η Ντιναμό Τιφλίδας επιβλήθηκε με 3-0 της Γκούρια για τη 2η αγωνιστική της Umaglesi Liga και παρουσιάστηκε έτοιμη για την πρώτη αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Europa League.

Ο Γιουράι Γιαράμπεκ δεν προφύλαξε βασικούς και ενδέχεται να το πληρώσει με τον τραυματισμό του Κροάτη αριστερού μπακ Ματίγια Σπίτσιτς, ο οποίος τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή στο 62ο λεπτό.

Ο Γκιόργκι Παπουνασβίλι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 26ο λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βάχτανγκ Τσαντουρισβίλι διπλασίασε τα τέρματα της Ντιναμό. Στο 65', ο Γιαμπούλ Γιγκαούρι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η σύνθεση της Ντιναμό Τιφλίδας: Σκριμπ, Τσιντσάτζε, Παρουνασβίλι, Τχαντουρισβίλι, Σάντος, Τζικχαούρι(68' Κουρό), Τζελίτζε, Λομπχανίτζε, Αλβάρο (46' Κιτεϊσβίλι), Παπουνασβίλι, Σπίτσιτς (62' Τεβζάτζε)