Σπαρτάκ Τρνάβα-ΠΑΟΚ 1-1

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Σπαρτάκ Τρνάβα στη Σλοβακία και σε συνδυασμό με το 1-0 της Τούμπας προκρίθηκε στα πλέι οφ του Europa League. Σκόρερ για τον "Δικέφαλο" ο Κωνσταντινίδης, αποβλήθηκε ο Σκόνδρας.

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν αναγνωριστικού χαρακτήρα για τις δύο ομάδες, χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Στο 11', πάντως, ο Μακ έχασε σπουδαία ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Πέλκας έβγαλε τον Σλοβάκο μόνο απέναντι στον Καμενάρ, όμως, το πλασέ του 24χρονου μεσοεπιθετικού προ κενής εστίας κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Ο ΠΑΟΚ είχε πάρει μπροστά και στο ακριβώς επόμενο λεπτό ο Κοροβέσης βρήκε τον Κάτσε στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Κάμεναρ απέκρουσε με υπερένταση το πλασέ του νεαρού μέσου. Ακολούθησε στο 13' ένα χλιαρό σουτ του Κάτσε υπό καλές προϋποθέσεις, το οποίο μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Σπαρτάκ Τρνάβα.

Από εκεί και πέρα και μέχρι το 29' ο ρυθμός του ματς έπεσε αισθητά. Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Πέλκας ξεπέρασε με ωραία ατομική ενέργεια δύο αντιπάλους του, μπήκε στην περιοχή του Καμενάρ, όμως, το πλασέ του ήταν χλιαρό με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο 33' ο Ολσεν, ενώ είχε μπλοκάρει την μπάλα, παρεμπόδισε τον Σάμπο με το γόνατο και ο διαιτητής μετά από συνεννόηση με το βοηθό του υπέδειξε πέναλτι υπέρ της Σπαρτάκ, σε μία πολύ περίεργη φάση. Ο μέσος της Σπαρτάκ ανέλαβε την εκτέλεση και στο 35' άνοιξε το σκορ. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να ελέγχει το ματς και στο 38' χάθηκε σπουδαία διπλή ευκαιρία.

Ο Μακ γύρισε την μπάλα παράλληλα στην μικρή περιοχή, ο Κάτσε πλάσαρε από κοντινή απόσταση, όμως, ο Κάμεναρ έδιωξε πάνω στην γραμμή. Στην εξέλιξη της φάσης ο Πέλκας σούταρε, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα, αλλά σταμάτησε στο κεφάλι του πεσμένου μπροστά στην εστία Μυστακίδη! Ένα άστοχο σουτ του Βόιτους στο 42' ήταν η τελευταία αξιόλογη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 48' ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε. Ο Κοροβέσης έκανε εξαιρετική ενέργεια από τα αριστερά, σημάδεψε με σέντρα το κεφάλι του Κωνσταντινίδη, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Στο 54', μάλιστα, ο Δικέφαλος, σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία για να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Ο Πέλκας με μαγική πάσα έβγαλε τον Μακ τετ α τετ, αλλά ο Σλοβάκος πλάσαρε πάνω στον Κάμεναρ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Πέλκας προχώρησε, πλάσαρε φαλτσαριστά από το ύψος της περιοχής, όμως, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Στο 60' ο Σάμπο σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφυγε ελάχιστα έξω από το κάθετο δοκάρι του Ολσεν και στο 67' ο ΠΑΟΚ έμεινε με δέκα παίκτες (όπως και στο πρώτο παιχνίδι με την Σπαρτάκ) λόγω αποβολής του Σκόνδρα με απευθείας κόκκινη για σπρώξιμο εκτός φάσης στον Χάρμπα. Οπως φάνηκε, πάντως, από το ριπλέι η απόφαση του διαιτητή ήταν αυστηρή. Ο Σάμπο δοκίμασε για ακόμη μία φορά το πόδι του στο 72', αλλά ο Ολσεν μπλόκαρε παρά το γεγονός ότι η μπάλα πριν είχε βρει σε σώμα αμυντικού.

Στο 73' ο Νίκολιτς απείλησε με κεφαλιά και στο 74' η Σπαρτάκ έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ο Μίκοβιτς πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, όμως, ο Κοροβέσης έδιωξε με προβολή λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή. Ο Κάμεναρ στο 84' πρόλαβε τον Σαββίδη πριν "τσιμπήσει" την μπάλα, στην τελευταία καλή φάση του αγώνα.

Ο Νίκοε Κοροβέσης ήταν παρών στις κρίσιμες στιγμές του ματς. Έκανε εξαιρετική ενέργεια και σέντρα από την οποία προήλθε το γκολ της ισοφάρισης του ΠΑΟΚ, ενώ στο 74' απομάκρυνε λίγο πριν την γραμμή το πλασέ του Μίκοβιτς, βοηθώντας να αποφευχθούν τα... καρδιακά επεισόδια στην τελική ευθεία του αγώνα.

Ο Ολσεν πλήρωσε τα νεύρα του με μία άσκοπη κίτρινη κάρτα και με ένα πέναλτι που έδωσε την ευκαιρία στην Σπαρτάκ να ανοίξει το σκορ. Ο Σουηδός γκολκίπερ θα πρέπει να αποφύγει στο μέλλον τέτοιες αψυχολόγητες ενέργειες, όπως αυτή του 33ου λεπτού που ενώ είχε μπλοκάρει την μπάλα έβγαλε το γόνατο και έριξε τον Σάμπο στο έδαφος.

Για δεύτερο συνεχόμενο ματς ο ΠΑΟΚ κάτω από δύσκολες συνθήκες και παρά τις πολλές απουσίες κατάφερε να ανταπεξέλθει και να πάρει αυτό που θέλει. Απέδωσε ανά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, έχασε σωρεία μεγάλων ευκαιριών, όμως, όντας άτυχος έμεινε στο 1-1. Είναι φανερό ότι ο Τούντορ δημιουργεί ένα σύνολο με χαρακτήρα.

Σπαρτάκ Τρνάβα: Κάμεναρ, Γιανέτσκα, Μπόρτελ, Τοθ, Γκρέσακ, Μίκοβιτς, Κασάδο (79΄ Μπάεζ), Νίκολιτς, Σάμπο, Χαλίλοβιτς (79' Μίκινιτς), Βόιτους (62' Χάρμπα)

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Σκόνδρας, Κόστα, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε (81' Σαββίδης), Μακ, Μυστακίδης (57' Κουλούρης, 69' Πούγγουρας), Κοροβέσης, Πέλκας

Τούντορ: "Χρειαζόμαστε παίκτες, αλλιώς ας μην μπούμε στους ομίλους"

Τα χρήματα που παίρνουν ΠΑΟΚ και Ατρόμητος στο Europa League

Οι πιθανοί αντίπαλοι Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ, Ατρομήτου

ΤΟ LIVE του αγώνα:

19:11
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε όσα συμβαίνουν πριν την έναρξη αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα ρεβάνς του ΠΑΟΚ με την Σπάρτακ Τρνάβα στη Σλοβακία.
19:14
Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 21:05 ώρα Ελλάδος και 20:05 τοπική ώρα Σλοβακίας.
19:17
Το ματς θα διεξαχθεί στο γήπεδο "Ζλάτε Μόραβτσε", το οποίο δεν είναι η φυσική έδρα της Σπάρτακ Τρνάβα.
19:22
Υπενθυμίζεται πως σε σχέση με τον πρώτο αγώνα της Τούμπας, ο Τούντορ δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Λούκας, Βίτορ και Κίτσιου. Ο Ισπανός πωλήθηκε στην Λα Κορούνια, ο Πορτογάλος είχε αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 2ο λεπτό του πρώτου παιχνιδιού και ο Έλληνας δεξιός μπακ είχε ενοχλήσεις κι έμεινε εκτός αποστολής.
19:24
Στον αντίποδα, οι Σλοβάκοι θα έχουν τον Τσόνγκα στην αρχική τους ενδεκάδα, καθώς επιστρέφει από τον τραυματισμό του.
19:30
Υπενθυμίζουμε πως ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα πρόκρισης (1-0) χάρη σε γκολ του Λούκας στο 88΄.
19:32

#24 αγώνες για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις έχει δώσει τον Αύγουστο ο ΠΑΟΚ. Ο απολογισμός του είναι εννέα νίκες, οκτώ ισοπαλίες, επτά ήττες και τα γκολ 34-24 υπέρ του.

19:36
Περιπολικά στους δρόμους
19:41

#3 αναμετρήσεις με την Σπάρτακ έχει ο ΠΑΟΚ και μετρά ισάριθμες νίκες. Το 1997-98 είχε ξεκινήσει πάλι με νίκη μέσα στην Τούμπα (5-3) για τα προκριματικά του κυπέλλου UEFA και τότε, ενώ επικράτησε με 1-0 στην Σλοβακία. Αυτές είναι και οι μοναδικές συναντήσεις με ομάδες από την συγκεκριμένη χώρα.

19:42
Εικόνα έξω από το γήπεδο αυτή την ώρα
19:51
Το γήπεδο θα είναι κατάμεστο καθώς η Σπάρτακ Τρνάβα ανακοίνωσε πως έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια.

20:10
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Όλσεν, Σκόνδρας, Κόστα, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Μακ, Μυστακίδης, Κοροβέσης, Πέλκας
20:12
Η ενδεκάδα της Σπάρτακ: Κάμεναρ, Γιανέτσκα, Μπόρτελ, Τοθ, Γκρέσακ, Μίκοβιτς, Κασάδο, Νίκολιτς, Σάμπο, Χαλίλοβιτς, Βόιτους
20:15
Μικροένταση επικράτησε μεταξύ οπαδών του ΠΑΟΚ και της Σπάρτακ στο γήπεδο, καθώς βρέθηκαν σε κοντινή απόσταση. Ωστόσο οι αστυνομικές δυνάμεις επενέβησαν άμεσα κι έτσι δεν συνέβη κάτι περισσότερο, πέρα από υβριστικά συνθήματα και λεκτικές διαμάχες.
20:17
Και φωτογραφία από το συμβάν με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ
20:22
Έξω από το γήπεδο υπήρξε κυνηγητό ανάμεσα σε ματ και οπαδούς του ΠΑΟΚ. Ωστόσο το περιστατικό έλαβε τέλος άμεσα, καθώς επενέβησαν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις. Ευτυχώς δεν πετάχτηκαν αντικείμενα, ούτε υπήρξαν συμπλοκές μεταξύ οπαδών. Δείτε βίντεο
20:24
Και εικόνα με την παρουσία των αστυνομικών δυνάμεων έξω από το γήπεδο
20:30
Τα πνεύματα στις κερκίδες έχουν ηρεμήσει.
20:34
Οι αναπληρωματικοί του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Πούγγουρας, Μαντούρο, Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Σαλπιγγίδης, Κουλούρης
20:36
Ο πάγκος της Σπάρτακ: Στράπακ, Στάινχουμπελ, Μπαές, Κοστάλ, Γίρκα, Χάρμπα, Μίκινιτς
20:38
Φωτογραφία με τους οπαδούς και την ομάδα του ΠΑΟΚ από το twitter της Σπάρτακ Τρνάβα.
20:43
Η διάταξη του ΠΑΟΚ σε σχηματισμό 3-5-2
20:52
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γερμανός, Τομπίας Βελτζ.
20:57
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα στη Σλοβακία.
21:05
Σέντρα στην Σλοβακία.
21:06
Ο ΠΑΟΚ καλείται να διαφυλάξει το υπέρ του 1-0 από το πρώτο παιχνίδι και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Europa League.
21:07
Από την αρχή όρθιος ο Τούντορ, δίνει οδηγίες στους παίκτες του.
21:08
3': Φάουλ΄για κάρτα του Νίκολιτς στον Κωνσταντινίδη, την γλυτώνει από τον διαιτητή.
21:09
4': Δυνατό φάουλ τώρα και από τον Κόστα. Νεύρα στο ξεκίνημα του αγώνα.
21:10
6': Πιέζουν πολύ ψηλά και σε όλο το πλάτος του γηπέδου οι Σλοβάκοι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
21:11
6': Πρώτο κόρνερ στο ματς και είναι για τους γηπεδούχους.
21:12
Ο Τζιόλης απομακρύνει και ο Τούντορ φωνάζει στους παίκτες του να βγουν γρήγορα από την άμυνα.
21:16
11': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να προηγηθεί στο σκορ. Ο Μακ έφυγε μόνος του προς την αντίπαλη εστία από πάσα του Πέλκα, πέρασε και τον αντίπαλο γκολκίπερ, αλλά από δύσκολη γωνία δεν μπόρεσε να δώσει πορεία προς τα δίχτυα στην μπάλα.
21:17
12': Ο Κάτσε από γύρισμα του Κοροβέση δεν μπορεί να νικήσει τον Κάμεναρ από τα 5 μέτρα, ο πρώτος θα πάρει το ριμπάουντ και θα σκοράρει αλλά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ και το τέρμα του δεν μέτρησε.
21:18
13': Σουτ του Κάτσε, μπλοκάρει ο Κάμεναρ.
21:19
Καλύτερος ο ΠΑΟΚ σε αυτό το διάστημα αλλά με τον Τούντορ να δυσανασχετεί με τις συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του.
21:19
15': Κίτρινη κάρτα στον Γκρέσακ.
21:22
Ο Τούντορ ζητάει από Κάτσε και Τζιόλη να παίρνουν πρωτοβουλίες στο μοίρασμα της μπάλας.
21:23
Νεύρα ανάμεσα σε Κόστα και Γκρέσακ.
21:24
19': Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα.
21:25
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, ο ΠΑΟΚ ελέγχει το ματς.
21:28
24': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για ένα δυνατό φάουλ στην μεσαία γραμμή.
21:30
Αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες τα τελευταία λεπτά, έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.
21:31
Ο Τούντορ ζητάει από τους παίκτες του να μένουν ψηλά.
21:32
10 φάουλ για την Τρνάβα, 4 για τον ΠΑΟΚ μετά από 28 λεπτά αγώνα.
21:34
29': Εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τον Πέλκα, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε εντός περιοχής κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Κάμεναρ.
21:35
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στην Σλοβακία, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
21:38
33': Πέναλτι για τους γηπεδούχους.
21:38
Πολύ περίεργη φάση.
21:40
35': Γκολ. Ο Σάμπο εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και ανοίγει το σκορ για την Σπάρτακ. 1-0.
21:41
Ο Όλσεν είχε μπλοκάρει την μπάλα, είδε τον Σάμπο να πηγαίνει επάνω του και "έβγαλε" το γόνατο του πάνω στον αντίπαλο επιθετικό. Ο βοηθός συμβούλευσε τον διαιτητή για την φάση και αυτός έδειξε το σημείο του πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον Όλσεν.
21:42
Πραγματικά από το πουθενά πίσω στο σκορ ο ΠΑΟΚ.
21:42
38': ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
21:44
Ο Μακ από αριστερά γύρισε στην μικρή περιοχή, εκεί όπου ο Κάτσε έκανε την προβολή, ο Κάμεναρ έδιωξε πάνω στην γραμμή και ο Πέλκας στην επαναφορά σούταρε αλλά ο... Μυστακίδης άθελα του βρέθηκε στην πορεία της μπάλας που πήγαινε στα δίχτυα!
21:46
42': Άουτ το σουτ του Βόιτους. Πρώτη τελική για την Σπάρτακ στο ματς, πλην το πέναλτι.
21:49
62% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ.
21:52
45+2': Κίτρινη κάρτα στον Χαλίλοβιτς για σκληρό φάουλ στον Τζαβέλλα.
21:52
Ημίχρονο στην Σλοβακία.
21:53
Σπάρτακ Τρνάβα - ΠΑΟΚ 1-0, σε ένα 45λεπτο που ο "Δικέφαλος" ήταν καλύτερος, θα μπορούσε κάλλιστα να προηγείται στο σκορ, ωστόσο βρέθηκε να χάνει μετά το πέναλτι του Όλσεν στον Σαμπό και το εύστοχο χτύπημα του τελευταίου για το 1-0.
22:09
Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στο ματς.
22:12
48': Γκοοοοολ! Ο ΠΑΟΚ φέρνει το ματς στα ίσα μετά την σέντρα του Κοροβέση από αριστερά και την κεφαλιά του Κωνσταντινίδη από την καρδιά της μικρής περιοχής!
22:12
νίκος : Πάμε μωρή ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!!
22:13
Ιδανικό ξεκίνημα για τον "Δικέφαλο" στην επανάληψη.
22:15
Με λιγότερη πίεση πλέον ο ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση, καθώς είναι σαφές ότι έχει αποκτήσει ένα σημαντικό πλεονέκτημα για την πρόκριση.
22:15
mpamphs : osfp eimai alla prepei na perasei o paok shmera kai me nikh.
22:15
Πανος Αγκουσελιανα Κρητη G4 : Αιντε ΠΑΟΚΑΡΑ...
22:17
54': Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
22:18
Ο Πέλκας με εκπληκτική πάσα έβγαλε τον Μακ μόνο του με ένα... στρέμμα γήπεδο αλλά ο τελευταίος άργησε απελπιστικά να πλασάρει και ο Κάμεναρ τον νίκησε στο τετ-α-τετ.
22:19
56': Κι άλλη τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
22:20
Εξαιρετική ενέργεια από τον Τζιόλη που έδωσε στον Πέλκα, ωστόσο το φαλτσαριστό πλασέ του τελευταίου δεν βρήκε στόχο, καθώς έφυγε μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κάμεναρ.
22:21
57': Κουλούρης αντί Μυστακίδη στο ματς.
22:21
BILL : FORZA PAOKARA!!!
22:21
Στρατος : Απο Ρεθυμνο G4 ΓΕΡΑΑΑΑΑΑ
22:22
Ο ΠΑΟΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, μπορεί και πρέπει να κλειδώσει την πρόκριση με ένα δεύτερο τέρμα.
22:22
tigercobra : paokara pame gera!!!!o peiraias stirizei tin prospatheia pou kanei gia niki
22:24
Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα, πάντα στο 1-1 το παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να χάνει σωρεία κλασικών ευκαιριών στα τελευταία λεπτά.
22:24
κυριακος : Αντε μωρη αρρωστια!!!!!!
22:25
62': Ο Χάρμπα μπαίνει στην θέση του Βόιτους.
22:26
Kostas : Παμε ρε. ΠΑΟΚΑΡΑ.... ΠΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΣ
22:27
Ο ΠΑΟΚ με υπομονή τώρα προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να παγώσει τον ρυθμό του αγώνα.
22:29
66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
22:29
Και δεύτερο συνεχόμενο.
22:30
67': Κόκκινη κάρτα στον Σκόνδρα!
22:31
Ο ρέφερι της αναμέτρησης απέβαλλε τον παίκτη του ΠΑΟΚ για χτύπημα εκτός φάσης στον Χάρμπα.
22:31
Με δέκα ο ΠΑΟΚ για τα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα.
22:31
Θέλει προσοχή τώρα.
22:32
Γιώργος : Πάμε ΠΑΟΚΑΡΑ! F.C PAOK Κολοκοτρονίτσι!
22:33
69': Πούγγουρας αντί Κουλούρη. Αλλαγή στην αλλαγή για λόγους τακτικής από τον Τούντορ.
22:34
70': Κίτρινη κάρτα στον Τοτ.
22:35
Το γκολ της ισοφάρισης του ΠΑΟΚ:
22:35
Βασιλης : Παμε παοκαρα και η Συρος μαζι σου
22:36
73': Κεφαλιά άουτ του Νίκολιτς.
22:38
74': Καλή στιγμή για την Τρνάβα, ο Κοροβέσης σώζει τον ΠΑΟΚ.
22:38
Πιέζουν τώρα οι Σλοβάκοι.
22:41
aiwa : PAOK Gera me tsampouka....PAOK Reutlingen
22:43
79': Μπαέζ και Μίκινιτς, αντί Κασάδο και Χαλίλοβιτς.
22:43
αεκαρα : ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕ ΠΑΟΚ
22:43
Τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας του αγώνα συν τις όποιες καθυστερήσεις.
22:44
81': Σαββίδης στην θέση του Κάτσε.
22:45
Ο Τζιόλης κερδίζει φάουλ και πολύτιμες ανάσες για τους συμπαίκτες του τα τελευταία λεπτά.
22:46
Fanis Roma Club PAOK : Pame PAOKara kai apo Italia !
22:46
83': Κίτρινη κάρτα στον Σάμπο.
22:47
Παππας : Παμε παοκ λες και παιζεις τελικο CL.....
22:47
περικλης : παοκαρα γερααααα
22:48
84': Κόρνερ τώρα για την Τρνάβα, 4ο στο ματς.
22:49
αεκαρα : παμε για το 1-2
22:51
Παοκτζής : Παοκάρα γερά
22:51
pater : Λες και παιζει με την chelsea λεμε κανετε..
22:51
απο καλαματα : ΠΑΟΚ ΔΥΝΑΤΑ
22:52
PAOK OLE : PAME R PAOKARA ALO LIGO
22:54
90': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
22:54
Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις καθώς συμπληρώθηκαν τα 90'.
22:54
Ολλανδια : ΠΑΟΚ παντού. Άντε παοκαρα
22:54
22:55
90+1': Ο Όλσεν μπλοκάρει το σουτ του Μίρκοβιτς.
22:55
ΠΑΟΚ ΠΑΤΡΑ : Πάμε Παοκαρα...!!!
22:56
Φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ τώρα, δύο λεπτά πριν το τέλος του ματς.
22:57
Ο Κοροβέσης κερδίζει ένα ακόμη φάουλ και ουσιαστικά κάπου εδώ το ματς ολοκληρώνεται. Κράμπες έχει τώρα ο παίκτης του ΠΑΟΚ.
22:58
Τέλος αγώνα.
22:59
ΚΑΛΑΜΑΤΑ : ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ
23:00
Ο ΠΑΟΚ με αυτή την ισοπαλία, σε συνδυασμό με το υπέρ του 1-0 στην Τούμπα, κατάφερε να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης για τα play offs του Europa League.
23:00
ΓΙΩΡΓΟΣ : ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ
23:02
Ο ΠΑΟΚ ήταν ανώτερος και κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο. Ισοφάρισε γρήγορα στις αρχές της επανάληψης, έχασε τρομερές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ και από το 67' έμεινε με δέκα παίκτες στο γήπεδο μετά την αποβολή του Σκόνδρα.
23:03
Από εκείνο το σημείο και μετά, ο "Δικέφαλος" κοίταξε την άμυνα του και δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα κατάφερε να μην δεχθεί άλλο τέρμα που θα τον έβαζε σε περιπέτειες.
23:04
Τώρα ο Τούντορ και οι παίκτες του θα περιμένουν την κλήρωση, προκειμένου να μάθουν τον αντίπαλο που στέκεται ανάμεσα σε αυτούς και τους ομίλους του Europa League.