Δείτε τα γκολ του Ατρομήτου στη νίκη επί της ΑΙΚ

Ο Μαρσελίνιο ήταν ο πρωταγωνιστής των γκολ του Ατρομήτου, αφού έφτιαξε το 1-0 για τον Ναπολεόνι, πέτυχε το 2-0 πριν καν συμπληρωθούν 15 λεπτά αγώνα και κέρδισε το πέναλτι για το 3-1 από τον Ούμπιδες.

Μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το γκολ ο Ατρόμητος στο πρώτο παιχνίδι με την AIK στη Στοκχόλμη για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.

Ο Μαρσελίνιο άρχισε την κούρσα, με το διασκελισμό του προσπέρασε τους αντιπάλους του και στο φινάλε έκανε τη σέντρα βρίσκοντας σε θέση βολής τον Στέφανο Ναπολεόνι. Ο Ιταλός δεν λάθεψε και με κεφαλιά - ψαράκι έκανε το 1-0 για την ελληνική ομάδα.

Το 2-0 για τους Περιστεριώτες ήρθε με τη συμπλήρωση 15 λεπτών. Ο Μαρσελίνιο ξανά εξέθεσε τους προσωπικούς αντιπάλους του, μπήκε στην περιοχή και με τρομερή αυτοπεποίθηση εκτέλεσε τον Κάλγκρεν.

Το τρίτο γκολ του Ατρομήτου πέτυχε ο Ούμπιδες στο 80'. Ο Αργεντινός ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε ο Μαρσελίνιο ένα λεπτό νωρίτερα μετά από ένα εντυπωσιακή ενέργεια.

Νωρίτερα, στο 49', ο Γκουρμπούνοφ είχε πιάσει το πέναλτι του Πέιβι με μια φοβερή εκτίναξη στη γωνία.

Αντίθετα ο Γκόιτομ ευστόχησε από την άσπρη βούλα, μειώνοντας προσωρινά για την ΑΙΚ.