Πρόκριση με μία ημέρα καθυστέρηση για την Αϊντχόφεν

Την πρόκρισή της στους "32" του Europa League εξασφάλισε η Αϊντχόφεν, η οποία απέσπασε την ισοπαλία (3-3) από την Εστορίλ σε μια αναμέτρηση που ξεκίνησε την Πέμπτη (27/11) και ολοκληρώθηκε την Παρασκευή (28/11) εξαιτίας των άσχημων καιρικών συνθηκών.

Η καταρρακτώδης βροχή και η συσσώρευση νερού σε αρκετά σημεία του αγωνιστικού χώρου είχε ως αποτέλεσμα την διακοπή του αγώνα Εστορίλ - Αϊντχόφεν στο "Αντόνιο Κοΐμπρα ντα Μότα" την Πέμπτη (27/11) και ενώ το σκορ βρισκόταν στο 3-2 υπέρ των γηπεδούχων στο ημίχρονο.

Η Αϊντχόφεν είχε ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ντεπάι, με τον Τοζέ να φέρνει το ματς στα ίσα στο 12' και 2 λεπτά αργότερα τον Νάρσιχ να κάνει το 1-2. Με γκολ των Κούτσα και Αμάνγκο στο 30' και στο 39' αντίστοιχα, η Εστορίλ είχε καταφέρει να πάρει προβάδισμα.

Η αναμέτρηση συνεχίστηκε την Παρασκευή, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 82' με γκολ του Βαϊνάλντουμ, ένα γκολ που χάρισε στην ολλανδική ομάδα την πρόκριση στους '32" του Europa League.

Διεκόπη το ματς Εστορίλ-Αϊντχόφεν (VIDEO)