Τα γκολ στο Παναθηναϊκός - Καμπάλα

Δείτε σε videos τα γκολ της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με την Καμπάλα για τα πλέι οφ του Europa League.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 2-2 με σκόρερ τον Νάνο. Ο Σωτήρης Νίνης εκτέλεσε το φάουλ με πάσα στον Ισπανό, ο οποίος σούταρε, η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ντμίτρο Μπεζοτόσνι.

Δείτε το 2-2:

Η Καμπάλα είχε πάρει εκ νέου προβάδισμα στο 59ο λεπτό και πάλι με σκόρερ τον Ντοντό, ο οποίος βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Λουκ Στιλ για το 1-2.

Δείτε το 1-2:

Ο Παναθηναϊκός είχε κάνει το 1-1 με τρομερό σουτ στην κίνηση του Μάρκους Μπεργκ στο 34ο λεπτό, ύστερα από εξαιρετική σέντρα του Νίκου Καρέλη από αριστερά.

Δείτε το 1-1:

Η Καμπάλα είχε "παγώσει" το γήπεδο της Λεωφόρου, καθώς μόλις στο 6ο λεπτό ο Ντοντό με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ρικαρντίνιο και αδράνεια των αμυντικών του Παναθηναϊκού, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.