Τρία δοκάρια με ένα σουτ!

Όσκαρ ατυχίας θα μπορούσε να απονεμηθεί στον Σεμπαστιάν Μπλάνκο της Μέταλιστ, καθώς με μόλις ένα σουτ σημάδεψε τρεις φορές τα δοκάρια της αντίπαλης εστίας. Δείτε το... κατόρθωμά του.

Το δεύτερο ημίχρονο με τη Μέταλουργκ Ντόνετσκ είχε μόλις ξεκινήσει και ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός αποφάσισε να κάνει ένα σουτ που κόντραρε σε αντίπαλο. Η μπάλα πήρε ύψος, βρήκε στο οριζόντιο και το δεξί δοκάρι, έσκασε κάτω και επανήλθε στο οριζόντιο προτού απομακρυνθεί!

Για την ιστορία η ομάδα του Χάρκοβο επικράτησε 1-0 με γκολ του Μάρκο Ντέβιτς στο 77ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί πως όταν η μπάλα έφυγε από το δεξί πόδι του Ουκρανού επιθετικού, τράνταξε πρώτα το οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία αναπαύθηκε στα αντίπαλα δίχτυα.