5η αγ.: Ούτε τώρα η Παρί (VIDEOS)

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε στο "Λα Ρουτ ντε Λοριάν", αλλά η σκληροτράχηλη Ρεν ισοφάρισε 1-1 και την υποχρέωσε στην τρίτη της ισοπαλία σε ισάριθμες εκτός έδρας αναμετρήσεις.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας άργησαν να πάρουν μπρος, δεδομένου ότι οι γηπεδούχοι είχαν στηθεί καλά στα μετόπισθεν, αλλά στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου είχαν δοκάρι με τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς (στο 42') κι άνοιξαν το σκορ με το πρώτο γκολ του Ζουμανά Καμαρά από τον Μάιο του 2011 (τέσσερα έχει βάλει συνολικά ο 35χρονος με τη φανέλα της Παρί).

Ο Φιλίπ Μοντανιέ προκάλεσε έκπληξη με την επιλογή του να αποσύρει τον Πέδρο Ενρίκε, ωστόσο δικαιώθηκε έστω και κατά τύχη. Ο παίκτης που τον αντικατέστησε (Πολ Ζορζ Ντεπ) χρίστηκε σκόρερ άθελά του στο 56ο λεπτό, αφού ο Σεΐκ Ντουκορέ κλώτσησε αέρα και μπέρδεψε τον Σαλβατόρε Σιρίγκου. Αν μία ομάδα δικαιούτο να ζητά κάτι παραπάνω από την ισοπαλία, αυτή ήταν αναμφίβολα η Ρεν.

Ρεν (4-2-3-1): Κοστίλ, Εμπένγκ, Ντανζέ, Αρμάν, Μεσέρ, Παζό (86' Κόνραντσεν), Φερνάντες, Ντουκουρέ, Ενρίκε (71' Ντεπ), Πρτσιτς (78' Μορέιρα), Τοϊβόνεν.

Παρί Σεν Ζερμέν (4-3-3): Σιρίγκου, Μάξγουελ, Μαρκίνιος, Καμαρά, Φαν ντερ Βιλ, Λούκας (72' Λαβέτσι), Μότα (72' Ματουιντί), Παστόρε (83' Καμπάιγ), Βεράτι, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς.