Τρεις γκάφες, τρία γκολ σε ένα ματς!

Ούτε ένα ούτε δύο, αλλά τρία γκολ από γκάφα τερματοφύλακα σημειώθηκαν στην αναμέτρηση του "Παρκ ντε Πρενς" μεταξύ της Παρί Σεν Ζερμέν και της Μπορντό για την 5η αγωνιστική της Ligue 1. Δείτε τα σε videos.

Με τη συμπλήρωση 27 λεπτών αγώνα, ο Σεντρίκ Καρασό έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Έντινσον Καβάνι δεν άφησε την ευκαιρία να πάει ανεκμετάλλευτη, ανοίγοντας το σκορ για την Παρί.

Δείτε τη φάση:

Η Μπορντό ισοφάρισε με πανομοιότυπο τρόπο, αφού έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 31ο λεπτό, ο Ανρί Σαϊβέ βρήκε ίσα-ίσα την μπάλα με το κεφάλι και αιφνιδίασε τον Κέβιν Τραπ.

Ο χορός των λαθών ολοκληρώθηκε στο 78ο λεπτό, όταν ο Τραπ άργησε χαρακτηριστικά να απομακρύνει την μπάλα, ο Γουαμπί Χαζρί του την έκλεψε και ισοφάρισε σε 2-2.