Η "αυτοκτονία" της χρονιάς από την Γκλάντμπαχ

Το Αμβούργο έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του για να "δώσει" το παιχνίδι στην Γκλάντμπαχ, κάνοντας δυο πέναλτι, έμεινε με δέκα παίκτες από το 25', ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κορμπ αστόχησε μόνος δίπλα από το δοκάρι (VIDEO).

Wendt

Ατυχία ή απλά ανικανότητα; Μπορεί συνδυασμός και των δυο. Το γεγονός είναι πως η Γκλάντμπαχ έχασε ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρία να πλησιάσει στην πρώτη τετράδα. Οι γηπεδούχοι σπαταλούσαν τις ευκαιρίες, ενώ οι παίκτες του Αμβούργου τους έδιναν στο... χέρι το παιχνίδι!

Συγκεκριμένα στο 25' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ρέις που ανέτρεψε αντίπαλο στην περιοχή. Ο Χαν, ωστόσο, αστόχησε από τα 11 βήματα! Στο 61ο λεπτό ήταν η σειρά του Στιντ να αστοχήσει, ενώ στο 96ο λεπτό ο Κορμπ σούταρε απελπιστικά άουτ δίπλα από το δοκάρι.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Ντόρτμουντ - Χέρτα 1-1(82' Ομπαμεγιάνγκ / 51' Στόκερ)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Αμβούργο 0-0

Κολωνία - Ίνγκολστατ 2-1(28' και 39' πέν. Μοντέστ / 90' πέν. Χίντερσερ)

Άουγκσμπουργκ - Σάλκε 1-1(77' Μπάιερ / 65' Μπενταλέμπ)

Χόφενχαϊμ - Φράιμπουργκ 2-1(34' Βάγκνερ, 81' Κράμαριτς / 77' Νίντερλεχνερ)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν 2-2(43' Χούστι, 78' Φαμπιάν / 10' Ρόμπεν, 62' Κίμιχ)

Βέρντερ - Λεβερκούζεν (19:30)