Τα ίδια και τα ίδια για τον Κυριάκο

Κάθε φορά που... σηκώνει κεφάλι, ένας τραυματισμός έρχεται να προσγειώσει ανώμαλα τον Κυριάκο Παπαδόπουλο.

Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος λαβώθηκε ξανά. Στο ματς του Αμβούργου με τη Φράιμπουργκ, ο Έλληνας στόπερ έπαιξε μόνο 31 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Ελβετό Τζουρού, αφού χτύπησε στον ώμο του.

Η κατάστασή του θα εκτιμηθεί μετά το τέλος του αγώνα, όπως ενημέρωσε στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής της γερμανικής ομάδας, Μάρκους Γκίζντολ.

Όπως και να 'χει πάντως, είναι η... νιοστή φορά που ο Παπαδόπουλος στέκεται άτυχος. Ήταν η χειρότερη δυνατή εξέλιξη, ιδίως την περίοδο που είχε καθιερωθεί στη βασική 11άδα του Αμβούργου και με δύο γκολ σε διαδοχικούς αγώνες είχε χάσει πολύτιμους βαθμούς.

Το Αμβούργο, αν και προηγήθηκε δις, έμεινε στο 2-2 με χαμένο πέναλτι του Χαντ στο 88'.