Γύρισε το ματς με χατ-τρικ ο Χαβιέρ Ερνάντες

Το ματσάρα ήταν αυτή! Η Μάινς προηγήθηκε 2-1 της Λεβερκούζεν, όμως ο Ερνάντες πήρε το... όπλο του και πυροβόλησε τρεις φορές, χαρίζοντας τη νίκη-ανατροπή στην ομάδα του στο 92ο λεπτό (VIDEOS).

Javier Hernandez

Άργησε λίγο αλλά πήρε μπρος. Ο "Τσιτσαρίτο", μετά τον απρόσμενο τραυματισμό στο χέρι, επανήλθε δυναμικά και απέναντι στην Μάινς ξέσπασε με χατ-τρικ.

Το παιχνίδι είχε τρελό ρυθμό στο πρώτο μέρος, αφού μπήκαν τρία γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών!

Ο Μαλί στο 31' έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει ο Ερνάντες σε 1-1 στο 32'. Τρία λεπτά αργότερα (35') ο Μπελ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Μάινς. Στο δεύτερο μέρος ο Μεξικανός καθάρισε για την Λεβερκούζεν, αφού στο 66' ισοφάρισε σε 2-2 και στο 92ο λεπτό έφερε την ανατροπή!

2-3 Javier Hernández Chicherito Goal Mainz 2-3... από Justforl

2-2 Chicharito Goal HD - Mainz vs Bayer... από OfficialFootball

1-1 Javier Hernández Goal HD - FSV Mainz 1-1... από football-time