Όρθια με Μπάγερν η Σάλκε, έστειλε μήνυμα στον ΠΑΟΚ

Η Σάλκε είναι απογοητευτική τη φετινή σεζον όμως κατάφερε να πάρει παλικαρίσιο βαθμό στο Μόναχο απέναντι στην Μπάγερν και έστειλε μήνυμα στον ΠΑΟΚ ότι δεν... αστειεύεται (VIDEO).

Απόδραση από την Βαυαρία! Η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με το 15ο φετινό γκολ στη Bundesliga του Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι όμως η Σάλκε αντέδρασε άμεσα, ισοφάρισε 1-1 στο 13ο λεπτό με δυνατό σουτ του Νάλντο μετά από εκτέλεση φάουλ και κατάφερε να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας μέχρι το φινάλε παρά την πίεση που δέχτηκε.

Παρά το αποτέλεσμα αυτό (για την 19η αγωνιστική) οι "βασιλικοί μπλε" εξακολουθούν να βρίσκονται στη μέση της βαθμολογίας, ωστόσο έδειξαν πως έχουν... σφυγμό και ενώ πλησιάζουν οι διπλές αναμετρήσεις τους με τον ΠΑΟΚ για τους "32" του Europa League (16 και 22 Φεβρουαρίου).

ΜΠΑΓΕΡΝ - ΣΑΛΚΕ 1-1