Πούλισιτς, ο σωτήρας της Ντόρτμουντ

Η Ντόρτμουντ βρέθηκε με την "πλάτη στον τοίχο" χάνοντας 3-1 στην έδρα της Ίνγκολστατ αλλά κατάφερε να "κλέψει" το βαθμό, με τον Κρίστιαν Πούλισιτς να ισοφαρίζει στο 91ο λεπτό (video).

Πολύ σκληρή για να πεθάνει! Η Ίνγκολστατ προηγήθηκε 2-0 και 3-1 απέναντι στην Ντόρτμουντ και έφτασε πολύ κοντά στο να πάρει την 7η συνεχόμενη νίκη της όμως η ομάδα του Τόμας Τούχελ δεν πέταξε λευκή πετσέτα και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε.

Πρωταγωνιστής για τους Βεστφαλούς ήταν ο Κρίστιιαν Πούλισιτς ο οποίος στο 69' έβγαλε την ασίστ στον Αντριάνο Ράμος που μείωσε με σουτ μέσα από την περιοχή σε 3-2 ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-3 με κοντινή προβολή.

Από τα υπόλοιπα ματς της 8ης αγωνιστικής που έγιναν το απόγευμα του Σαββάτου, ξεχωρίζει ασφαλώς η σπουδαία εκτός έδρας νίκη της Χόφενχαϊμ με 3-0 της Λεβερκούζεν, με τις "ασπιρίνες" να πληρώνουν το γεγονός πως έπαιζαν με 10 παίκτες από το 6ο λεπτό.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΤ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 3-3

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ 0-3