Διπλό με απίθανη κεφαλιά του Χούμελς

Η Γερμανία τα βρήκε σκούρα κόντρα στην μαχητική Τσεχία, όμως η πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Κρος και η εκπληκτική κεφαλιά του Χούμελς, έφεραν το διπλό για τα πάντσερ (VIDEO).

From left, Germany's scorer Timo Werner and his teammates Lars Stindl and Mesut Ozil celebrate the opening goal during the World Cup Group C qualifying soccer match between Czech Republic and Germany in Prague, Czech Republic, Friday, Sept. 1, 2017. (AP Photo/Petr David Josek)
germany AP

Η ομάδα του Λεβ άνοιξε το σκορ στο 4ο μόλις λεπτό με τον Βέρνερ, ο οποίος συνδυάστηκε όμορφα με τον Εζίλ, όμως στη συνέχεια το παιχνίδι έγινε αρκετά σκληρό και οι τελικές φάσεις ήταν ελάχιστες.

Τα πάντα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος με την Τσεχία να πιέζει για την ισοφάριση και να την πετυχαίνει στο 78' με τον Νταρίντα, ο οποίος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Τη νίκη για τα Πάντσερ χάρισε ο Ματς Χούμελς με πανέμορφη κεφαλιά δυο λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.