Ανατροπή η Κέρκυρα, "βράζουν" με τη διαιτησία στη Λαμία

Αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 24' η Κέρκυρα έκανε την ανατροπή κόντρα στη Λαμία και πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 στην έδρα της, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Επιστροφή στις νίκες για την Κέρκυρα, η οποία επικράτησε της Λαμίας με 3-2 στην έδρα της, παρά το γεγονός πως βρέθηκε να χάνει με 2-0 στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Πίντο στο 18' και στο 24' ο Νατσιόπουλος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι πέρασαν στην αντεπίθεση. Αρχικά ο Γκόμες μείωσε σε 2-1 με πέναλτι στο 31' και πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Κόντος έφερε το ματς στα ίσα, με ένα ακόμη πέναλτι. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 72΄ο Φάμπιο, ο οποίος χάρισε και τη νίκη στην ομάδα του, με τη Λαμία να έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Γκόμεζ, Ντιόγκο, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Όμο (46' Κρητικός), Καρντόσο, Ζορμπάς (71' Φάμπιο), Κόντος (80' Γεωργακόπουλος), Σουάνης, Ντουαλά.

Λαμία: Ρίζος, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Καραγιάννης (83' Παπαευθυμίου), Νατσιόπουλος (88' Ν'Γκουέμ), Σερζίνιο, Καραλής (51' Κοτσώνης), Πίντο.