Χάρη σε γκολ του τερματοφύλακά της, Γεννάδιου Ξενοδόχοφ, στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 την Παναχαϊκή και συνεχίζει αήττητη.

Λογάριαζε χωρίς τον Ξενοδόχοφ η Παναχαϊκή! Ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ με κεφαλιά μετά από κόρνερ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του, η οποία συνεχίζει αήττητη την πορεία της στη Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, ενώ αγωνίζονταν και με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από μια ώρα εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γιοβάνοβιτς στο 40'. Μάλιστα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 68' με τον Χατζή. Κι ενώ όλα έδειχναν πως θα υποχρέωναν την ΑΕΛ στην πρώτη φετινή της ήττα, ο Ξενοδόχοφ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, προκαλώντας το ξέσπασμα παικτών και τεχνικού τιμ της ΑΕΛ.