Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος 0-1

Με γκολ του Σπίνουλα στο 83', ο Παναιγιάλειος πήρε μεγάλο "διπλό" στην Πάτρα, επικρατώντας με 1-0 της Παναχαϊκής στο ματς που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική της Football League.

Μεγάλο "διπλό" στην Πάτρα για τον Παναιγιάλειο, ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Παναχαϊκής και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού στη Football League. H Παναχαϊκή μπήκε πιο δυνατά στο ματς και ήταν πιο πιεστική στο ξεκίνημα, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργεί φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν πολύ γρήγορα και έγιναν πιο απειλητικοί, με αποτέλεσμα οι καλύτερες στιγμές του πρώτου ημιχρόνου να ανήκουν σε αυτούς.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε αισθητά, τα λάθη αυξήθηκαν σε αντίθεση με τις ευκαιρίες και όλα έδειχναν πως το ματς θα οδηγηθεί σε "λευκή" ισοπαλία. Όλα αυτά μέχρι το 83', όταν ο Γκοτσούλιας έκανε την πάσα από τα δεξιά στον Σπίνουλα κι εκείνος μπήκε στην περιοχή, προσπέρασε τον Αθανασόπουλο και με διαγώνιο συρτό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Παναχαϊκή: Αθανασόπουλος, Παπανικολάου (87' Μητρόπουλος), Ασίγκμπα, Κάργας, Λαμπρόπουλος, Χατζής, Πινδώνης, (73' Τρίγκας) Στεργίδης, Πέδρο (94' Χαρτσιάς), Σιατραβάνης, Τζίλας.

Παναιγιάλειος: Πίτκας, Σανδραβέλης, Ομάρ, Ιωάννου, Κολόκας, Κρισμάρεβιτς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Πέριτς (78' Μίλιτς), Μπουρλάκης (60' Ζουνίνιο), Σκαρτσίλας (92' Σταμογιάννος).

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Κυριακή 6 Δεκεμβρίου

Πανελευσινιακός - Ζάκυνθος 1-0

(56' Πλαβούκος)

Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1

(18' Καραλής, 91' Σερζίνιο (πεν) - 10' Γκόλιας)

Κισσαμικός - Ολυμπιακός Βόλου 0-1

(13' Γουόρντεν)

Αχαρναϊκός - Τρίκαλα 1-2

(21' Ματσούκας - 68' Κουσκουνάς, 89' Γκμπαλέ)

17:54
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Πελοποννήσου ανάμεσα σε Παναχαϊκή και Παναιγιάλειο.
17:55
Το ματς αυτό ολοκληρώνει την 11η αγωνιστική της Football League.
17:58
Ας δούμε τις συνθέσεις του αγώνα:
Παναχαϊκή: Αθανασόπουλος, Παπανικολάου, Ασίγκμπα, Κάργας, Λαμπρόπουλος, Χατζής, Πινδώνης, Στεργίδης, Πέδρο, Σιατραβάνης, Τζίλας.
Παναιγιάλειος: Πίτκας, Σανδραβέλης, Ομάρ, Ιωάννου, Κολόκας, Κρισμάρεβιτς, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Πέριτς, Μπουρλάκης, Σκαρτσίλας.

18:07
Σέντρα στο ματς!
18:13
Πιο πιεστική η Παναχαϊκή στο ξεκίνημα, δεν έχει καταφέρει όμως να απειλήσει.
18:20
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Η κεφαλιά του Πέριτς περνά άουτ.
18:23
18' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον Παναγιάλειο! Ο Σπίνουλας έβγαλε τη σέντρα, ο Μπουρλάκης πλάσαρε από το δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
18:23
Και τώρα είναι ο Παναιγιάλειος αυτός που είναι πιο απειλητικός.
18:35
Έχει συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, η Παναχαϊκή μοιάζει ακίνδυνη.
18:39
36' Τεράστια Χαμένη ευκαιρία για την Παναχαϊκή!
18:39
Το πλασέ του Στεργίδη χτυπά στο δοκάρι!
18:43
Πέντε λεπτά απομένουν για την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Παραμένει το 0-0.
18:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, καθώς υπήρχαν πολλές διακοπές στο ματς εξαιτίας τραυματισμών.
18:51
Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς σκορ στο Παμπελοποννησιακό.
19:08
Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στο ματς!
19:14
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες...
19:18
52' O Γκοτσούλιας κάνει το σουτ από μακριά, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.
19:26
62' Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο: Ο Ζουνίνιο στη θέση του Μπουρλάκη
19:36
73' Αλλαγή για την Παναχαϊκή: Ο Τρίγκας στη θέση του Πινδώνη.
19:41
78' Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο: Ο Μίλιτς αντί του Πέριτς.
19:42
Τελευταίο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση.
19:45
83' ΓΚΟΛ για τον Παναιγιάλειο!
19:46
Ο Σπίνουλας μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε για το 0-1.