Στην κορυφή ο Απόλλων, επέστρεψε στις νίκες ο Εργοτέλης

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League "σκαρφάλωσε" ο Απόλλων Σμύρνης, επικρατώντας με 3-0 της Καλλιθέας. Ο Εργοτέλης νίκησε με 3-1 την Παναχαϊκή και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα. Αγγλικό σκορ στη Ζάκυνθο.

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη κόντρα στην Καλλιθέα επικρατώντας με 3-0. Ο Τζιώρας μόλις στο 20' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι (38'). Εκτελεστής αυτή την φορά ήταν ο Βάντερσον ο οποίος έγραψε το 2-0. Στο 53' ο Απόλλων σκόραρε για τρίτη φορά, με τον Τζιώρα να "κλειδώνει" τη νίκη. Μια νίκη που ανέβασε την ομάδα του στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League.

Στις νίκες επέστρεψε ο Εργοτέλης μετά από πέντε αγωνιστικές. Οι Κρητικοί αν και βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο μέρος από την Παναχαϊκή με 0-1 χάρη στο γκολ του Κάργα, τελικά ανέτρεψαν το σκηνικό στην επανάληψη. Μάνος, Γρομιτσάρης και Ρέντζας, διαμόρφωσαν με τα τέρματά τους το 3-1.

Iσόπαλες με 3-3αναδείχθηκαν οι ομάδες της Ζακύνθουκαι των Χανίων στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Football League, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από το απίστευτο fair play των Κρητικών στο 57ο λεπτό.

Βαθιά βαθμολογική "ανάσα" πήρε ο Πανσερραϊκός ο οποίος επικράτησε με 3-0 του Αχαρναϊκού εντός έδρας και απομακρύνθηκε από την ζώνη του υποβιβασμού. Ο Φουρτάδο άνοιξε το σκορ στο 24', ενώ δύο λεπτά ο Μπεριάν έγραψε το 2-0. Ο Μπαλού στο 61' διαμόρφωσε το τελικό 3-0.