Μεγάλο "διπλό" της Κέρκυρας στη Ριζούπολη

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38' η Κέρκυρα έκανε την ανατροπή και πήρε μεγάλο "διπλό" στη Ριζούπολη, επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-1.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Μεγάλο "διπλό" για την Κέρκυρα στη Ριζούπολη! Οι "Φαίακες" βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 38ο λεπτό, ωστόσο κατάφεραν όχι μόνο να φέρουν το ματς στα ίσα αλλά να πανηγυρίσουν τελικά τη νίκη φτάνοντας τους 27 βαθμούς, όσους έχουν και τα Τρίκαλα.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 38' ο Κονέ, το γκολ του οποίου "ξύπνησε" τους φιλοξενούμενους που βγήκαν από τον παθητικό ρόλο του πρώτου ημιώρου. Τρία λεπτά μετά από την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Απόστολος Κόντος έκανε το 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Βενέτης με κεφαλιά λίγο πριν από το τέλος του αγώνα, δίνοντας το προβάδισμα και τελικά και τη νίκη στην ομάδα του.

Απόλλων Σμύρνης: Ταΐρης, Πάνος (70' Στεργιάδης), Βαλεριάνος, Κύργιας (46' Γκότοβος), Δεληζήσης, Φατιόν, Βάντερσον, Κονέ, Τζιώρας, Παρπέξ (54' Ψιάνος), Φαρινόλα.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ιωάννου, Νίκιτς, Κρητικός, Φάμπιο (46' Κόντος), Βλάχος, Ζορμπάς (63' Παμλίδης), Γκόμεζ, Ντουαλά (89' Ανδρεόπουλος), Σουάνης.