Γκέλα η Παναχαϊκή και φωτιά για τη δεύτερη θέση

Η Παναχαϊκή δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Πανσερραϊκό στην Πάτρα και πλέον η μάχη για τη δεύτερη θέση και την άνοδο στην Super League Σουρωτή έχει πάρει... φωτιά. Στον ένα πόντο μείωσε ο ΟΦΗ.

FOOTBALL LEAGUE / ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
panaxaiki panserraikos EUROKINISSI

Μπορεί ο Άρης να φαντάζει ως το απόλυτο φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης στην Football League, η δεύτερη όμως είναι... ορθάνοιχτη ειδικότερα μετά την γκέλα της Παναχαϊκής στην Πάτρα.

Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Ενόμο και στη συνέχεια... ροκάνισε το χρόνο, ενώ ο Πολίτης πραγματοποίησε εντυπωσιακές αποκρούσεις. Τελικά η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο τελικό 1-1 και πλέον η διαφορά από τον τρίτο ΟΦΗ μειώθηκε στον ένα πόντο!

Στα άλλα ματς ο Άρης θα βρήκε σκούρα κόντρα στην Σπάρτη και χρειάστηκε το γκολ του Δελιζήση στο 74ο λεπτό για να πάρει το πολύτιμο τρίποντο.