Ανατροπή η Κέρκυρα, "σκόνταψαν" τα Τρίκαλα

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, η Κέρκυρα πήρε τη νίκη στην έδρα της κόντρα στην Παναχαϊκή με 2-1 και έπιασε στην κορυφή τον Απόλλωνα. "Σκόνταψαν" τα Τρίκαλα.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Κέρκυρα - Παναχαϊκή 2-1

Η Κέρκυρα βρέθηκε να χάνει μόλις στο 2ο λεπτό, ωστόσο κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να νικήσει εντός έδρας με 2-1 την Παναχαϊκή, αποτέλεσμα που τη φέρνει στην πρώτη θέση με 39 βαθμούς παρέα με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι Πατρινοί μπήκαν δυνατά στο ματς και πήραν προβάδισμα στο σκορ με το... καλησπέρα, αφού στο 2', ο Σαμπατάκος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, η Παναχαϊκή είχε την ευκαιρία να φτάσει και σε δεύτερο γκολ, το οποίος όμως δεν ήρθε. Στο 18', οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Παμλίδη, δεν απείλησαν όμως σημαντικά τους Φαίακες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Η ανατροπή έγινε στο 72ο λεπτό, όταν ο Χιντζίδης, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Κέρκυρα: Αραμπατζής, Γκόμες, Ντιόγκο (71' Χιντζίδης), Γρομητσάρης, Ιωάννου, Κρητικός, Νίκιτς (60' Μπαλντοβαλίεφ), Αρναρέλλης (63' Σουάνης), Κόντος, Ντουαλά, Παμλίδης

Παναχαϊκή: Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Σαμπατάκος (70' Ρουμπάκος), Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας, Μουκίδης, Χαρτσιάς, Ρόκας, Πέδρο.

Τρίκαλα - Αγροτικός Αστέρας 0-0

Τα Τρίκαλα "σκόνταψαν" στην έδρα τους για την 19η αγωνιστική της Football League, μένοντας στο 0-0 με τον Αγροτικό Αστέρα. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Βοσνιάδη, ο οποίος μάλιστα απέκρουσε το πέναλτι του Κουσκουνά στο 36ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν, με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος.

Τρίκαλα: Χιώτης, Λαμπάκης, Σαρακατσάνος, Κουμπαρούλης (62' Φαγιέ) Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (79' Ναβάρο) Στεφάνοβιτς (66' Σερζίνιο), Βρούτσινα, Κουσκουνάς.

Αγροτικός Αστέρας: Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Αμαραντίδης, Μπάρμπας, Καπίας, Μακρυδημήτρης, Σαμουηλίδης, Νταβίντοφ (70' Θεοδωρίδης), Μπιτάνγκ, Βελλίνης (91' Καραντασιάδης), Καθάριος (56' Τοπούζης).