Ο Άρης το έκανε όπως ο... ΠΑΟΚ!

Μετά τον ΠΑΟΚ, buzzer beater πέτυχε και ο Άρης, με τους "κίτρινους" να νικούν 1-0 εκτός έδρας την Καλλονή στο 95' και να πλησιάζουν στους 6 πόντους το δίδυμο της κορυφής!

FOOTBALL LEAGUE / ÊÁËËÏÍÇ - ÁÑÇÓ (Eurokinissi Sports)
FOOTBALL LEAGUE / ÊÁËËÏÍÇ - ÁÑÇÓ (Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Η Θεσσαλονίκη στα... χάι της το απόγευμα της Κυριακής. Το ασπρόμαυρο κομμάτι της πόλης πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του Πέλκα στο 94' με το οποίο χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ με 1-0 κόντρα στον Πανιώνιο (ελαχιστα δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθούν τα τέσσερα λεπτά του έξτρα χρόνου) όμως κάτι αντίστοιχο συνέβη λίγα λεπτά αργότερα με το αντίπαλο δέος του "Δικεφάλου", τον Άρη.

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου κατάφερε να πάρει το χρυσό τρίποντο στην Μυτιλήνη επικρατώντας 1-0 της Καλλονής με γκολ του Ίλιτς στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (στην τελευταία φάση του ματς), με το αποτέλεσμα αυτό να επιτρέπει στους "κίτρινους" να μειώσουν στο -6 από την κορυφή.

Και αυτό γιατί η Λαμία άφησε δύο βαθμούς στην Ελευσίνα μένοντας στο 0-0 με τον Πανελευσινιακό και ισοβαθμεί πλέον στην κορυφή της Stoiximan.gr Football League με τον Απόλλωνα Σμύρνης, την ώρα που η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε στους 47 βαθμούς.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ STOIXIMAN.GR FOOTBALL LEAGUE

AΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο

Απόλλων Σμύρνης - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (15' αυτ. Κουτσόπουλος, 55' Περογαμβράκης)

ΟΦΗ - Τρίκαλα 0-1 (63' Γκόλιας)

Κυριακή

Πανελευσινιακός-Λαμία 0-0

Καλλονή - Άρης 0-1 (95' Ίλιτς)

Αχαρναϊκός - ΑΟ Χανιά 1-2 (42' πεν. Μαρσελίνο / 45'+1' Σταματής, 74' Δαμιανάκης)

Πανσερραϊκός-Καλλιθέα 1-1 (12' Βοσκόπουλος / 50' Κρεββατάς)

Αιγινιακός-Σπάρτη 1-0 (83' αυτ. Γιαννίτσης )

Αγροτικός Αστέρας-Παναιγιάλειος 1-1 (34' Τριανταφυλλάκος / 73' Κρητικός)