Η Καλλιθέα άντεξε... έξι λεπτά κόντρα σε αυτόν τον ΟΦΗ

Τι κι αν προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό; Η Καλλιθέα έγινε... σάκος του μποξ κόντρα στον καταπληκτικό ΟΦΗ, που ετοιμάζεται να φορέσει... κουστούμι για την Super League. Σούπερ εμφάνιση από τον Θανάση Ντίνα (VIDEO).

FOOTBALL LEAGUE / ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΟΦΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ofi EUROKINISSI

Τον Γενάρη ο ΟΦΗ έδωσε την ευκαιρία στον Θανάση Ντίνα να... αναστήσει την καριέρα του και μετά από λίγες εβδομάδες ο 28χρονος άσος δικαιώνει τους πάντες. Σε οκτώ αναμετρήσεις μετρά τρία γκολ και δυο ασίστ, ενώ κόντρα στην Καλλιθέα βοήθησε να έρθει διπλό με ανατροπή.

Η Καλλιθέα άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Συριόπουλο, για να ισοφαρίσει στο 8' ο Μάνος. Από εκείνο το σημείο και μετά δράση ανέλαβε ο Ντίνας.

"Χτύπησε" δυο φορές με απευθείας εκτελέσεις φάουλ στο 43' και το 82', υπογράφοντας το τελικό 3-1 για τον ΟΦΗ που έφτασε τους 54 βαθμούς και πέρασε προσωρινά στην κορυφή.