Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Απόλλωνα

Με λυτρωτή τον Κονέ στις καθυστερήσεις, ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε από την Ελευσίνα, επικρατώντας του Πανελευσινιακού με 1-0 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

O Απόλλων δεν επιβεβαίωσε σε καμία περίπτωση τον τίτλο του φαβορί στο πρώτο ημίχρονο, αφού οι γηπεδούχοι στέκονταν καλύτερα παρά το γεγονός πως δεν είχαν την κατοχή και έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Στο δεύτερο μέρος, ο Τεννές έκανε πιο επιθετική την ομάδα του κι έτσι οι φιλοξενούμενοι έγιναν πιο πιεστικοί με το ματς να παίρνει... φωτιά στο 61', όταν ο διαιτητής αναγκάστηκε να αποβάλει δύο παίκτες. Τελικά η λύτρωση για την "ελαφρά ταξιαρχία" ήρθε στις καθυστερήσεις. Ο Κονέ με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ βρήκε δίχτυα και "έγραψε" το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πανελευσινιακός: Μανιάτης, Παληγεώργος, Αρβανίτης, Λίτσος, Κασνέτση, Κακαράς, Κυζιρίδης, Σταματάκης (67' Ανδρίκος), Γιαννιτσάνης, Βαϊσχάιμερ (60' Τσολακίδης), Πλαβούκος (81' Τσίγκρος)

Απόλλων Σμύρνης: Αποστολίδης, Πάνος, Πιπίνης (46' Βάντερσον), Κύργιας, Γκότοβος (71' Παρπέξ), Κονέ, Φατιόν, Σουνάς, Στεργίδης, Καμαρά, Τζιώρας (66' Φομίν)