Παραλίγο ολική ανατροπή από το 0-3 στην Β΄Εθνική!

Ο Κισσαμικός έκανε... πάρτι στην έδρα της Αναγέννησης και προηγήθηκε 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν και η Καρδίτσα ισοφάρισε σε 3-3! Νίκες για Άρη και Παναχαϊκή.

FOOTBALL LEAGUE / ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΑΤΖΙΟΛΑΣ / EUROKINISSI)
vazakas EUROKINISSI

Βροχή από γκολ την Τετάρτη στην Football League για την 28η αγωνιστική. Το ματς που ξεχώρισε όμως ήταν εκείνο της Αναγέννησης με τον Κισσαμικό, αφού παραλίγο να έχουμε μία απίθανη ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 3-0 στο ημίχρονο, με το σκορ να ανοίγει με αυτογκόλ ο Κωνσταντινόπουλος, όμως φαίνεται πως έμειναν στα... αποδυτήρια. Αυτό γιατί η Καρδίτσα μπήκε αποφασισμένη, σύμφωνα με τα όσα είπε ο Γιώργος Βαζάκας μετά το τέλος του αγώνα, ισοφαρίζοντας σε 3-3 με πέναλτι στο 89ο λεπτό!

Από εκεί και πέρα ο Άρης είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στον Απόλλων Λάρισας, κερδίζοντας 3-0, ενώ η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης.