"Δύο στα δύο" η Ζάκυνθος, η Λαμία έσωσε την παρτίδα

Με γκολ του Νίκολα Κρισμάρεβιτς στο 71ο λεπτό, η Ζάκυνθος πέρασε από τον Τύρναβο με 1-0 και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Η Λαμία έσωσε την παρτίδα στο 91', ιστορικό "διπλό" η Ερμιονίδα.

1ος όμιλος

Την πρώτη νίκη της ιστορίας της στη Football League σημείωσε η Ερμιονίδα, η οποία επικράτησε 2-0 του Αχαρναϊκού. Το πρώτο ημίχρονο επεφύλασσε ελάχιστες συγκινήσεις κι ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, αλλά με τη σέντρα του δευτέρου, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με προβολή του Κώστα Βλαχόπουλου. Η ομάδα του Μενιδίου έχασε τεράστια ευκαιρία στο 74ο λεπτό, όταν ο Ιβάν Γέσιτς σημάδεψε το δοκάρι του Γιώργου Πονηρού, εν αντιθέσει με τον Σουλεϊμάν Όμο που αποδείχθηκε πιο εύστοχος στο 89' και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

2ος όμιλος

Μία εβδομάδα μετά την επικράτηση στον Βόλο, η Ζάκυνθος έφυγε νικήτρια από ακόμα μία θεσσαλική πόλη (Τύρναβος) χάρη στο γκολ του Νίκολα Κρισμάρεβιτς στο 71ο λεπτό (με κεφαλιά). Ισόπαλοι χωρίς γκολ αναδείχθηκαν Απόλλων Καλαμαριάς και Πιερικός, σε ένα ματς με καλές φάσεις από πλευράς γηπεδούχων στο πρώτο μέρος και μία αποβολή από πλευράς φιλοξενουμένων (Ελιομάρ στο 77') στο δεύτερο. Ιδιαίτερα συναρπαστικό ήταν το ματς της Άμφισσας, όπου ο Φωκικός προηγήθηκε στο 18' με κεφαλιά του Νίκολα Γκατσέσα και η Λαμία ισοφάρισε 1-1 με κεφαλιά του Μάριο Γκούρμα στο 91'. Με γκολ του Νίκου Ζούρκου στο 89ο λεπτό (δυνατό σουτ), ο Αιγινιακός επιβλήθηκε 1-0 του Απόλλωνα Καλαμαριάς, σε ένα ματς με δύο αποβολές (55' Φαμπίνιο - 88' Κουλίδης) κι ελάχιστες συγκινήσεις.