Χανιά - Απόλλων Σμύρνης 0-0

Όπως στο αντίστοιχο περυσινό ματς στα Περιβόλια έτσι κι εφέτος, Χανιά και Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ.

Χανιά Απόλλων INTIME SPORTS

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, το οποίο είχε καλό ρυθμό στο μεγαλύτερο διάστημα και επεφύλασσε μερικές ιδιαίτερα αξιόλογες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Τα Χανιά απείλησαν στο 11ο λεπτό με κεφαλιά του Χάρη Μπριλάκη, ο Απόλλων Σμύρνης απάντησε στο 14ο με πλασέ του Πάολο Φαρινόλα (στην εξέλιξη της φάσης ο Χρήστος Τζιώρας σημάδεψε την εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού) και στο 22ο οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ, όταν ο Ούγκο Μασάντο βρήκε το οριζόντιο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Εν αντιθέσει με το πρώτο, το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ ανιαρό, απόρροια των πολλών διακοπών λόγω τραυματισμών και φάουλ, ενώ αν εξαιρεθεί ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ του Εμανουέλ Κονέ στο 54' και, βέβαια, το δοκάρι του Παναγιώτη Λαγού στο 66' (με πλασέ από πλάγια θέση), δεν καταγράφηκαν καλές φάσεις.

Χανιά (Γράφας): Μπλάζιτς, Χατζηλιάδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Γεωργίου, Σαΐν (65' Τσούτσης), Σάντερσον (46' Ηρακλής), Μασάντο, Μπουζούκης, Δεινόπαπας (73' Σταματής), Λίτα.

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Ταΐρης, Γκόλιας (75' Βαλεριάνος), Δεληζήσης, Κύργιας, Ψιάνος, Παρπεΐξ, Κονέ, Λαγός, Φαρινόλα (88' Συμελίδης), Τζιώρας (77' Κρητικός), Βάντερσον.

16:00 ΑΕΛ - Πανελευσινιακός 3-1

(13', 57' Μαρουκάκης, 67' Λαμπρόπουλος - 65' Μπλάνκο)

16:00 Καλλιθέα - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0

(24' Αρναρέλλης)

16:00 Αχαρναϊκός - Εργοτέλης 1-2

(3' Ομπράντοβιτς - 89' Μάνος, 91' Ίνιατς)

16:00 Αγροτικός Αστέρας - Τρίκαλα 1-2

(77' Τσεμπερίδης - 45' Κουσκουνάς, 66' Γκμπαλέ)

19:00 Κισσαμικός - Πανσερραϊκός (αναβολή)

19:00 Παναχαϊκή-Κέρκυρα (αναβολή)

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου

18:00 Χανιά - Απόλλων Σμύρνης 0-0

17:44
Καλωσήρθατε στο live της αναμέτρησης του Δημοτικού Γηπέδου Περιβολίων μεταξύ των Χανίων και του Απόλλωνα Σμύρνης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Football League.
17:46

Χανιά: Μπλάζιτς, Χατζηλιάδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Γεωργίου, Σαΐν, Σάντερσον, Μασάντο, Μπουζούκης, Δεινόπαπας, Λίτα.

Απόλλων Σμύρνης: Ταΐρης, Γκόλιας, Δεληζήσης, Κύργιας, Ψιάνος, Παρπεΐξ, Κονέ, Λαγός, Φαρινόλα, Τζιώρας, Βάντερσον.
17:53
Την 1η αγωνιστική, η κρητική ομάδα είχε επικρατήσει 1-0 του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, ενώ η "ελαφρά ταξιαρχία" 3-2 της Ζακύνθου στο "Γ. Καμάρας".
17:56
H θερμοκρασία στα Χανιά αγγίζει τους 26 βαθμούς Κελσίου.
17:58
Η ομάδα του Θωμά Γράφα θα παραταχθεί χωρίς τον τραυματία Τάσο Παγώνη, ενώ εκείνη του Αλέκου Βοσνιάδη ταξίδεψε χωρίς τους τραυματίες Χρήστο Αλμπάνη και Κρίστιαν Μίλιεβιτς.
17:59
Ελάχιστοι θεατές στις εξέδρες του Δημοτικού Γηπέδου Περιβολίων.
18:00
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των Βασίλη Κοντοβαζαινίτη και Θοδωρή Παπαδόπουλου.
18:01
Σέντρα στο ματς.
18:07
Ο Απόλλων κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά.
18:10
Το πρώτο δεκάλεπτο κυλά χωρίς κάποια αξιόλογη φάση.
18:12
11ο λεπτό: Kόρνερ του Μασάντο από αριστερά, ο Μπριλάκης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.
18:15
14ο λεπτό: Γύρισμα του Κονέ, ο Φαρινόλα πλασάρει, ο Tζιώρας κάνει την προβολή και η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού, προτού καταλήξει άουτ. Καλή στιγμή και για τον Απόλλωνα.
18:23
22ο λεπτό: Eκτέλεση φάουλ του Μασάντο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ο Μπριλάκης δεν μπορεί να τη βρει καλά στην επαναφορά και ο Ταΐρης μπλοκάρει.
18:29
Έχουν γίνει μερικά δυνατά μαρκαρίσματα, αλλά ο διαιτητής προτιμά να μην κάνει χρήση καρτών από νωρίς.
18:31
30ό λεπτό: Ο Βάντερσον παραβιάζει την εστία του Μπλάζιτς, αλλά δεν χρίζεται σκόρερ γιατί χρεώνεται με επιθετικό φάουλ στον Μπριλάκη.
18:33
Η αλήθεια είναι ότι ο άσος του Απόλλωνα έχει απλώσει το χέρι και έχει βρει τον αντίπαλό του. Ουσιαστικά, από αφέλεια ή από ατυχία έχασε την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.
18:34
32ο λεπτό: Kίτρινη στον Λαγό.
18:34
34ο λεπτό: Κίτρινη στον Σάντερσον.
18:37
36o λεπτό: Διακοπή λόγω τραυματισμού του Μπουζούκη.
19:05
46ο λεπτό: O Hρακλής στη θέση του Σάντερσον.
19:12
53ο λεπτό: Kίτρινη στον Κονέ.
19:13
54o λεπτό: Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Κονέ, ο Μπλάζιτς αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
19:20
Κακός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, με πολλές διακοπές λόγω τραυματισμών.
19:24
65ο λεπτό: O Tσούτσης στη θέση του Σαΐν.
19:25
66ο λεπτό: Ωραίο πλασέ του Λαγού από πλάγια θέση, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
19:32
73o λεπτό: Ο Σταματής στη θέση του Δεινόπαπα.