Τον έκανε Μπαρτσελόνα από την... ανάποδη

Ο Εργοτέλης του Τάκη Γκώνια έφτασε τα 16 γκολ(!!) παθητικό στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, κάνοντας τους Άρη, ΟΦΗ, Δόξα Δράμας και... Παναιτωλικό να μοιάζουν με την Μπαρτσελόνα.

FOOTBALL LEAGUE / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΦΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI)
ergotelis ofi EUROKINISSI SPORTS

Ένα ακόμα δύσκολο απόγευμα για την ομάδα του Εργοτέλη την Δευτέρα για το πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Football League. Ο ΟΦΗ έκανε... πάρτι στο Παγκρήτιο Στάδιο, κερδίζοντας με 4-2 την ομάδα του Τάκη Γκώνια.

Το κακό για τους "κίτρινους" της Κρήτης είναι πως συμπλήρωσαν δέκα αγώνες δίχως νίκη (2 ισοπαλίες, 8 ήττες) μετρώντας μάλιστα 16 γκολ παθητικό στα τελευταία τέσσερα ματς!

Για την ιστορία ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Εντιαγέ, όμως ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 13' με τον Κουσκουνά και μέχρι το 32ο λεπτό προηγούνταν 3-2 (26' Μάρτος, 32' Ορτέγκα).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με τον Σταμόπουλος στο 60', όμως ο Ογκμποέ έγραψε το τελικό 4-2 στο 76ο λεπτό.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Εργοτέλης (Γκώνιας): Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Εντιαγιέ (64' Μαζουλουξής), Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Έφορντ, Κάιπερς, Σταματάκος, Μπούζας.

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης (67' Ρούσσος), Λεάλ (79' Χαντί), Ορτέγκα, Μάρτος (64' Όγκμποε), Κουσκουνάς.