Φιλική... ανατροπή για την ΑΕΚ: Ο Κρισάντους έχει πάρει μπροστά

H AEK επικράτησε 3-2 της Καλλιθέας σε κεκλεισμένων των θυρών φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων.

Ο Χρήστος Αραβίδης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Καλλιθέα γύρισε το ματς και κατάφερε να πάρει κεφάλι (2-1). Ο Έλντερ Μπαρμπόσα ισοφάρισε για την Ένωση (2-2) και ο Μακόλεϊ Κρισάντους έδωσε τη φιλική νίκη στην ομάδα του στο τέλος με 3-2.

Ο Τραϊανός Δέλλας διατήρησε το 4-2-3-1 στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς ενώ σε κάποια διαστήματα εφάρμοσε και τον ρόμβο στη μεσαία γραμμή, τον οποίο δοκίμασε στην προπόνηση της Πέμπτης.

Το Σάββατο η ΑΕΚ θα υποδεχτεί στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων τον Αχαρναϊκό σε μία ακόμα φιλική αναμέτρηση η οποία θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, χωρίς την παρουσία οπαδών και δημοσιογράφων.