"Λευκή" ισοπαλία Άρη με Αχαρναϊκό

Ο Άρης δεν κατάφερε να βρει γκολ με αντίπαλο τον Αχαρναϊκό σε φιλική αναμέτρηση.

Στο 0-0 έμεινε ο Άρης, σε φιλικό προετοιμασίας στο Αθλητικό Κέντρο Καρπενησίου με αντίπαλο τον Αχαρναϊκό.

Οι "κίτρινοι" χρησιμοποίησαν στο 2ο ημίχρονο τα πιο πρόσφατα μεταγραφικά αποκτήματα, τον Μπράνα Ίλιτς και τον Δημήτρη Ανάκογλου, χωρίς να καταφέρουν να βοηθήσουν.

Η πρώτη ευκαιρία στο Καρπενήσι άργησε 23 λεπτά μετά την έναρξη του ματς και ήταν για τον Άρη. Ο Τσουμάνης έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ενλουντουλού έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γαρδικιώτη.

Ο Αχαρναϊκός απείλησε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με το σουτ του Ματσόυκα στο 13ο λεπτό, ενώ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Διούδης αντέδρασε καλά κι απέκρουσε ένα δυνατό σουτ.

Ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα από το Μενίδι έχασε σπουδαία ευκαιρία με την μπάλα μετά το σουτ του Ματσούκα, να περνά άουτ, στην τελευταία μεγάλη στιγμή του αγώνα.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Μπούρμπος, Τσουμάνης, Ιντζίδης, Ρόβας, Αντρέου, Τάτος, Ντούνης, Καμπνίδης, Νέτο και Ενλουντουλού

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αναγνωστόπουλος, Ντόγος, Βουτσιάς, Ανάκογλου, Ίλιτς, Ανάκογλου

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Γαρδικιώτης, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Σωτηράκος. Αναστασίου, Τσεμπερίδης, Μάρης, Κυριαζόπουλος, Ντούγκα, Ματσούκας, Παπατόλιος