"Χ"αμένη ευκαιρία για Καλλιθέα, ελπίζει ο Τύρναβος

Η Καλλιθέα αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Ερμιονίδας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Άλμα παραμονής για τον Παναιγιάλειο που νίκησε με 1-0 την Επισκοπή. Τεράστια βαθμολογική νίκη πήρε ο Τύρναβος, επικρατώντας εκτός έδρας του Αιγινιακού με 1-0 και μπήκε και πάλι στο παιχνίδι της παραμονής.

1ος Όμιλος

Ερμιονίδα - Καλλιθέα 1-1

Την επιβίωσή της στα πλέι άουτ έπαιζε η Καλλιθέα στη δύσκολη έδρα της Ερμιονίδας. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν αποφασισμένοι από το πρώτο λεπτό του αγώνα, δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες, όμως δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ. Με την αρχή της επανάληψης όμως και πιο συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό, ο Ντουρμισάι κατάφερε να γράψει το 0-1 δίνοντας ελπίδες για κάτι καλό στην ομάδα του. Η χαρά της Καλλιθέας όμως κράτησε μόλις 13 λεπτά καθώς στο 62' η Ερμιονίδα κέρδισε πέναλτι και ο Παβίσεβιτς ισοφάρισε από τα 11 βήματα. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με τους φιλοξενούμενους να χάνουν την ευκαιρία να μειώσουν την διαφορά από τον Παναιγιάλειο.

Αιγινιακός - Τύρναβος 0-1

Την απόλυτη έκπληξη πραγματοποίησε ο Τύρναβος. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 18ο λεπτό με δυνατό σουτ του Παληγεώργου και στη συνέχεια παίζοντας υποδειγματική άμυνα πήραν μια σπουδαία νίκη που τους διατηρεί στο παιχνίδι της παραμονής. Ο Αιγινιακός είχε δοκάρι με τον Γουέλκαμ στο 28', ενώ στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους. Το γκολ δεν ήρθε κι έτσι ο Αιγινιακός πλέον μπαίνει σε μπελάδες...

Αγροτικός Αστέρας - Ζάκυνθος 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας - Πιερικός 3-0 (άνευ αγώνα)

6. Πιερικός -3 (αποσύρθηκε)

* Μένουν στην Football League οι τρεις πρώτοι κάθε ομίλου, υποβιβάζονται οι υπόλοιποι.

16:51
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. Σε λίγα λεπτά ξεκινούν οι αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Football League.
17:05
Σέντρα στις αναμετρήσεις του Νοτίου Ομίλου!
17:05
Θυμίζουμε πως τα ματς στο Βορρά θα ξεκινήσουν στις 18:00.
17:16
Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση στα τρία παιχνίδια μέχρι στιγμής.
17:19
Ηρακλής Ψαχνών: Μελίσσας, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Τσούπρος, Παληγεώργος, Νικολίτσης, Πατσατζόγλου, Τσιμότζι, Πολίτης, Ίβκοβιτς, Πουλάκος

Αχαρναϊκός: Παγούδης, Ζώνας, Μωϋσιάδης, Αθανασίου, Ιορδανίδης, Εμέκα, Νιάρος, Παπατόλιος, Σκαθαρούδης, Γέσιτς, Ταμπάκης
17:21
Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Τζημογιάννης,Μωϋσίδης, Ιωάννου, Ουρτάδο, Γκοτσούλιας, Σπίνουλας, Μίλιεβιτς, Σκαρτσίλας, Φουρτάδο

Επισκοπή: Κελαϊδής, Νικολακάκης, Λάμπρου, Πιθαρούλης, Παπαδήμας, Δελήμπασης, Τριχάκης, Βουρβαχάκης, Δουμάνης, Νικόλτσης
17:22
Ερμιονίδα: Πονηρός, Μουσταφίδης, Μηλιώτης,Τούτοριτς, Κολόκας, Όμο, Τσακόν, Κιοσές, Δωματάς, Παβίσεβιτς, Στάικος

Καλλιθέα: Κατσούλης, Λεβέντης, Γιαννίτσης, Σταμόπουλος, Πίκολο, Μιχαλόπουλος, Ρουσάκης, Τεγούσης, Αρναρέλλης, Ντουρμισάι, Κατσικογιάννης
17:29
20' Ηρακλής Ψαχνών - Αχαρναϊκός: Ακυρώνεται γκολ των γηπεδούχων ως οφσάιντ.
17:36
30' Ηρακλής Ψαχνών - Αχαρναϊκός: ΓΚΟΛ! Ο Ηρακλής Ψαχνών ανοίγει το γκολ με ανάποδο ψαλίδι του Πουλάκου! Τρομερό γκολ!
17:40
38' Ερμιονίδα - Καλλιθέα: Χωρίς πολλές φάσεις το ματς στο Κρανίδι. Η Ερμιονίδα έχει την κατοχή, με την Καλλιθέα να είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.
17:46
44' Παναιγιάλειος - Επισκοπή: Πέναλτι για του γηπεδούχους που κερδίζει ο Ουρτάδο.
17:46
45' Παναιγιάλειος - Επισκοπή: ΓΚΟΛ! Ο Φουρτάδο είναι εύστοχος και ανοίγει το σκορ.
17:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις του Νοτίου Ομίλου.
17:49
Σε περίπου 10 λεπτά η σέντρα στα ματς του Βορείου Ομίλου.
17:57
Αγροτικός Αστέρας Ταταρίδης, Χιντζίδης, Ντόικιτς, Σκλιοπίδης, Τσεμπερίδης, Γεωργιάδης, Καθάριος, Στεφανίδης, Μπάρι

Ζάκυνθος: Πολίδης, Νόνης, Τσόπελας, Στασινόπουλος, Ουνγιαλίδης, Κυριακίδης, Μπλέτσας, Οικονόμου, Καμπούρης, Κρολ, Πλαβούκος
17:58
Αιγινιακός Τόλιος, Αραμπατζής, Λιόλιος, Ντος Σάντος, Γιαζιτζόγλο, Φαμπίνιο, Αχαλινόπουλος, Δερμιτζόγλου, Ζούρκος, Γουέλκαμ, Μαρσέλο

Τύρναβος Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Χαλούλος, Λαμπρόπουλος, Καραμανλής, Ντατίδης, Παληγεώργος, Κυριάκος, Αλεξίου, Γκούρτσας, Ποκόνγκ

18:01
Σέντρα στα ματς του Βορείου Ομίλου.
18:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια του Νότου.
18:05
50' Ερμιονίδα - Καλλιθέα: ΓΚΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ.
18:08
Ο Ντουρμισάι είναι ο σκόρερ της Καλλιθέας.
18:13
Χωρίς σκορ τα παιχνίδια του 2ου ομίλου. Θυμίζουμε ότι ο Πιερικός έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα κι έτσι η Αναγέννηση Καρδίτσας παίρνει το ματς στα χαρτιά με 3-0.
18:18
18' Αιγινιακός - Τύρναβος: ΓΚΟΛ για του φιλοξενούμενους που γράφουν το 0-1 που δείχνουν να πιστεύουν στην παραμονή.
18:19
Σκόρερ για τον Τύρναβο ο Παληγεώργος.
18:20
63' Ερμιονίδα - Καλλιθέα: ΓΚΟΛ  οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν σε 1-1.
18:23
Το γκολ για την Ερμιονίδα ο Παβίσεβιτς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
18:33
Χωρίς σκορ το Αγροτικός Αστέρας - Ζάκυνθος.
18:47
Ημίχρονο στα παιχνίδια του Βορείου ομίλου. Στις καθυστερήσεις αυτά του Νότου...
18:48
Δυσκολεύει η κατάσταση για την Καλλιθέα που απ' ότι φαίνεται δεν θα φύγει με νίκη από την έδρα της Ερμιονίδας.
18:49
90+' Ηρακλής Ψαχνών - Αχαρναϊκός: ΓΚΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις ισοφαρίζουν σε 1-1.
19:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στα ματς του Βορείου ομίλου.
19:12
Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής...
19:21
Στο 70ο λεπτό έχουν φτάσει τα παιχνίδια.
19:30
70' Αιγινιακός - Τύρναβος: Κρατάνε το υπέρ τους σκορ οι φιλοξενούμενοι την ώρα που ο Αιγινιακός πιέζει για την ισοφάριση.
19:36
Πολύ κοντά σε μια σπουδαία νίκη βρίσκεται ο Τύρναβος...
19:40
Βαδίζουμε στα τελευταία λεπτά των αναμετρήσεων. Χωρίς σκορ παραμένει το Αγροτικός Αστέρας - Ζάκυνθος.