Επιστροφή στις νίκες η Λαμία

Η Λαμία επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας εντός έδρας της Ζακύνθου με 2-1 και μείωσε την διαφορά της από τον πρωτοπόρο Ηρακλή. Το αυτογκόλ του Αποστόλου και το γκολ του Ρεπετσά έδωσαν το προβάδισμα στους γηπεδούχους, μείωσε με τον Λέκκα η Ζάκυνθος.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη μπήκε από το πρώτο λεπτό δείχνοντας τις... άγριες διαθέσεις της. Μόλις στο 5' είχε δοκάρι με την σέντρα σουτ του Φατιόν, όμως 10 λεπτά αργότερα, χάρη στο αυτογκόλ του Αποστόλου, άνοιξε το σκορ. Στο 31ο λεπτό, η Λαμία είχε και δεύτερο δοκάρι στο ματς, με τον Ξενοδόχοφ να καταφέρνει να διώξει με τα ακροδάχτυλα το σουτ του Ντελέκου και την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει κόρνερ.

Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με το σουτ του Ρεπετσά εντός περιοχής, έπειτα από κόρνερ του Πέρεθ. Μετά το 2-0 η Ζάκυνθος ανέβηκε και κατάφερε να μειώσει με τον το μακρινό σουτ του Λέκκα που ξεγέλασε τον Μπλάζιτς. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και έδωσε στην ομάδα του Δερμιτζάκη ένα πολύτιμο τρίποντο.