Ο Απόλλων δεν χαρίστηκε στη Σπάρτη, δραματικό φινάλε για Άρη

Απότομη ήταν η προσγείωση για τη Σπάρτη που ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Αιγινιακός σόκαρε τον Άρη στο 87', όμως οι "κίτρινοι" ισοφάρισαν σε 1-1 με πέναλτι του Τάτου στις καθυστερήσεις.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η Σπάρτη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου δεν κατάφερε να πάρει δεύτερο θετικό αποτέλεσμα μετά τη νίκη κόντρα στον Πανθρακικό. Ο Απόλλων δεν της χαρίστηκε και επικράτησε εκτός έδρας με 2-0!

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Αλμπάνης στο 25ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έκανε και το 2-0.

Ο Άρης ήταν καλύτερος και είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κόντρα στον Αιγινιακό, αλλά δεν μπορούσε να πετύχει κάποιο γκολ. Στο 53' οι "κίτρινοι" είχαν και δοκάρι με σουτ του Μιλούνοβιτς μετά από ασίστ του Καράμπελα.

Η ώρα περνούσε το 0-0 παρέμενε και ο Αιγινιακό κατάφερε να βρει το τέρμα στην κόντρα. Ο Ρανγκέλοφ έφυγε στην αντεπίθεση, πλάσε τον Διούδη και έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Ο Άρης κέρδισε πέναλτι με τον Τζεμπούρ στις καθυστερήσεις και ο Τάτος από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό 1-1.