Διακόπηκε λόγω διαμαρτυριών το φιλικό ΟΦΗ - Κισσαμικός

Απίστευτο κι όμως ελληνικό. Διακόπηκε (και ολοκληρώθηκε στο 85ο λεπτό) φιλικό παιχνίδι στην Κρήτη, μεταξύ του ΟΦΗ και του Κισσαμικού.

Ο ΟΦΗ υποδέχτηκε στο Γεντί Κουλέ τον Κισσαμικό με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται πριν από το τέλος του 90λεπτου, όταν οπαδοί των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον βοηθό Κουράκη, υποστηρίζοντας ότι έπρεπε να καταλογιστεί οφσάιντ στο γκολ των φιλοξενούμενων.

Συγκεκριμένα, στο 81' ο Βλάχος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή από πάσα του Μάντζη και σκόραρε, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ακολούθησαν διαμαρτυρίες και ο διαιτητής Φουκάκης αποφάσισε να σφυρίξει τη λήξη στο 85'! Ο ΟΦΗ είχε ανοίξει το σκορ στο 45' με αυτογκόλ του Σταθάκη.

ΟΦΗ: Δάφκος, Μίκιτς (40' λ.τ. Μπολάκης), Βαλλιάνος, Οστοιτς, Κώτσιος, Νάστος, Κιάσσος, Ράντι, Μάνος, Χαντί, Μιλοσάβλιεφ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Δερμιτζάκης, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Φαζός, Κώτσιος, Νάστος(70' Χίσι, 76' λ.τ. Τουγλής), Μπουρσέλης, Χαντί (70' Φουκαράκης), Μακρίδης, Μιλοσάβλιεφ (70' Βρεττός), Ογκμποε.

Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Παγώνης, Κουρέλας, Ραπτάκης, Σταθάκης, Ενγκουέμ, Σεληνιωτάκης, Θεος, Μίλιτς, Κίκε Σένο, Τιάγκο Σίλβα. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Λαζαρίδης (60' Γκέκας), Τσερκέζος, Ραπτάκης, Τσοντάκης, Σεληνιωτάκης, Θέος (78' Φιντικάκης), Παντελάκης, Πέεφ, Αντωνιάδης, Βλάχος, Μάντζης.

Διαιτητές: Φουκάκης, Κουράκης, Νικολακάκης.