18η αγ.: Ανέβηκε και μαθηματικά ο Απόλλων Καλαμαριάς

Ο Απόλλων Καλαμαριάς προσγειώθηκε ανώμαλα μετά το 6-2 επί της Δόξας Κρανούλας, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, ωστόσο επέστρεψε και μαθηματικά στην Football League.

Είκοσι λεπτά χρειάστηκε ο Απόλλων Καλαμαριάς για να ανοίξει το σκορ επί του Εθνικού Σιδηροκάστρου με σουτ του Βασίλη Πασιαλή, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν το βαθμό στο 60ό λεπτό με σουτ του Θανάση Καρυπίδη.

Την ευκαιρία να πιάσει τον Απόλλωνα στην κορυφή έχασε η Αναγέννηση Καρδίτσας, αφού ηττήθηκε 2-1 από τον Αιγινιακό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ματθαίου Πλατάκη στο 20ό λεπτό και πήραν τη νίκη με σουτ του Θανάση Μάγγου στο 61ο. Η θεσσαλική ομάδα είχε ισοφαρίσει προσωρινά με σουτ του Σωκράτη Μπουντούρη στο 42ο λεπτό.