20ή αγ.: Πήρε το ντέρμπι και ελπίζει η Νίκη

Αγωνιζόμενη για περίπου μία ώρα με παίκτη παραπάνω, η Νίκη Βόλου πήρε το ντέρμπι με τον Εθνικό Γαζώρου (1-0) και διατηρήθηκε ζωντανή στη μάχη της ανόδου.

Με το καλημέρα της αναμέτρησης, η θεσσαλική ομάδα πήρε το προβάδισμα, έπειτα από προσπάθεια του Παυλίδη στο οριζόντιο δοκάρι και πλασέ του Λαζαρίδη στην επαναφορά. Στο 30ό λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κουκόλη, παρόλα αυτά όμως, πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και λίγο έλειψε να ισοφαρίσουν. Εν τέλει, και αφού παίχτηκαν 10 λεπτά καθυστερήσεων, η Νίκη πήρε τη... νίκη και μείωσε στους 3 βαθμούς τη διαφορά από τη σημερινή της αντίπαλο.

Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής 0-0

*** Ο αγώνας Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής διεξήχθη στις 19:00, μετά από αίτημα της αστυνομικής διεύθυνσης Θεσσαλονίκης.