8η αγ.: Τελείωσε το εκπληκτικό σερί της Καλαμαριάς

Ο Απόλλων Καλαμαριάς υπέστη την πρώτη του απώλεια (1-1 με τον Αιγινιακό), έπειτα από επτά συνεχόμενες νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές, ωστόσο παραμένει σε απόσταση ασφαλείας από τον δεύτερο Τύρναβο.

Η τύχη δεν ήταν με το μέρος της ομάδας του Ανδρέα Πατζιαρά, αφού στο 17ο λεπτό είχε δοκάρι ο Χαλιμπάκης και στο 20ό ο Προβατίδης. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, ο Τασίδης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά λίγες στιγμές πριν από το τέλος του πρώτου μέρους. Εν τέλει η ομάδα της Καλαμαριάς ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λεπτοκαρίδη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο άλλο ματς της ημέρας ο Τηλυκράτης αναδείχθηκε ισόπαλος με την Αναγέννηση Καρδίτσας και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Στο 43ο λεπτό ο Τεπετός έχασε πέναλτι, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως, ο Σαχινίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λευκάδας. Εν τέλει η θεσσαλική ομάδα έσωσε την παρτίδα με γκολ του Αθανασιάδη στο 73ο λεπτό.