1η φάση: Προκρίθηκαν Απόλλων, Ηρακλής Ψαχνών και Φωστήρας

Με δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών, ο Απόλλων Σμύρνης κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Καλλιθέας και να πάρει με 2-1 τη νίκη στη Ριζούπολη, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Σε Ηρακλή Ψαχνών και Φωστήρα τα άλλα δύο εισιτήρια.

Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα 2-1

Μόλις 10 λεπτά χρειάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης για να κάμψει με 2-1 την αντίσταση της Καλλιθέας και να εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν ένα ελαφρύ προβάδισμα από το εύθραυστο 1-1 του πρώτου ματς, με την Καλλιθέα ωστόσο να έχει το "πάνω χέρι" στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Απόλλων πήρε τα ηνία του αγώνα, με τον Ανγκούλο να ανοίγει το σκορ με πλασέ από κοντά στο 83'. Στο 89' ο Γκονζάλες έκανε 2 τα τέρματα της ομάδας του, ενώ ο Πίκολο ήταν αυτός που μείωσε για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις, ένα λεπτό μετά την αποβολή του Λαγού με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Απόλλων Σμύρνης: Πίτκας, Κυριάκος, Γκόλιας, Κύργιας, Γεωργίου, Χατζής, Γκονζάλες, Φαρινόλα (46' Βάντερσον), Νανία, Αλίπιο (46' Λαγός), Κυβελίδης (78' Ανγκούλο).

Καλλιθέα: Λυμπερόπουλος, Λεβέντης (75' Βεζιρτζόγλου), Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Μπέλης (63' Ζορντί), Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Πιτταράς (63' Σταματάκος).

Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών 0-2

Μεγάλη πρόκριση μέσα στην Κρήτη πήρε ο Ηρακλής Ψαχνών, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της Επισκοπής. Μετά το 1-1 του πρώτου ματς, οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν από την πρώτη στιγμή το εκτός έδρας γκολ και τα κατάφεραν, ανοίγοντας το σκορ στο 28' με σουτ του Ποσίνκοβιτς, ενώ λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Πατσατζόγλου "σφράγισε" τη νίκη - πρόκριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Επισκοπή: Γουναρίδης, Δελήμπασης, Σπανός, Μποτωνάκης, Λάμπρου (68' Πετράκος), Δουμάνης (23' λ.τ Βιτώρος), Πυθαρούλης, Βιγιαφάνε, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης (46' Δρακάκης), Ράντοβιτς.

Ηρακλής Ψαχνών: Μελίσσας, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Χ. Πατσατζόγλου, Νάκας, Φλίγκος, Ραπτάκης, Παληγεώργος, Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς (90+2' Πολίτης).

Φωστήρας - Αχαρναϊκός 1-0

Με τον Τσεμπέτσι να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 20', ο Φωστήρας πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας επικρατώντας του Αχαρναϊκού στον Ταύρο. Στο 45', οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν και ίσως να "κλέψουν" και την πρόκριση (0-0 το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα) με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι σε χέρι του Ματσούκα, ωστόσο ο Γέσιτς απέκρουσε την εκτέλεση του Γκέκα.

Φωστήρας: Γκέκας, Γρομητσάρης, Κακαράς, Κρητικός, Ματσούκας, Μουστογιάννης (67' Θ. Μπαστάνης), Ν. Μπέλερης, Μπίρης (81' Μουκίδης), Μήτκας (75' Ραμά), Τεγούσης, Τσεμπέτσι.

Αχαρναϊκός: Παγούδης, Καλογερόπουλος (55' Κοντογουλίδης), Ζώνας, Ταμπάκης, Μωυσιάδης, Γέσιτς, Αθανασίου (62' Ιορδανίδης), Ιωαννίδης, Μανουσάκης, Στουρνάρας (85' Ζωγράφος), Καλαμιώτης.