Έτσι διαμορφώθηκαν οι όμιλοι του Κυπέλλου

Το μεσημέρι της Παρασκευής (11/8) πραγματοποιήθηκε η διαδικασία της κλήρωσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι συμμετέχουσες ομάδες μοιράστηκαν σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων και θα συγκρουστούν μεταξύ τους σε μονούς αγώνες.

Όλες οι συμμετέχουσες ομάδες στο Κύπελλο Ελλάδας κατανεμήθηκαν στους οκτώ ομίλους που συγκροτήθηκαν στην κλήρωση της Παρασκευής (11/8) με μοναδική εκκρεμότητα το Αιγινιακός - Βέροια για να προκύψει η ομάδα που θα μπει στον δεύτερο όμιλο που  ήδη περιμένουν ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός και Απόλλων Πόντου.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στον 5ο όμιλο και θα παίξει με τους Αστέρα Τρίπολης, Αχαρναϊκό, Κισσαμικό. Η ΑΕΚ είναι στον 3ο όμιλο με αντιπάλους την Λαμία, τον Απόλλωνα Λάρισας και την Καλλιθέα. Όσον αφορά τον Παναθηναϊκό, οι "πράσινοι" βρέθηκαν στον 8ο όμιλο και θα κοντραριστούν με τους ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας και Παναχαϊκή.

Όλοι οι αγώνες είναι μονοί και οι ημερομηνίες διεξαγωγής είναι οι εξής: 19-21/9, 24-26/10 και 28-30/11.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ:

1ος όμιλος

Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής

2ος όμιλος

ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Νικητής α' γύρου

3ος όμιλος

ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα

4ος όμιλος

Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη

5ος όμιλος

Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός

6ος όμιλος

Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός

7ος όμιλος

Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης

Ηρακλής – ΟΦΗ

 

2η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής

ΟΦΗ – Πλατανιάς

 

3η αγωνιστική

Ηρακλής – Πλατανιάς

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός

(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου

 

2η αγωνιστική

Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ

 

3η αγωνιστική

(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ

Απόλλων Πόντου - Λεβαδειακός

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΑΕΚ – Λαμία

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

 

2η αγωνιστική

Λαμία – Καλλιθέα

Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ

 

3η αγωνιστική

Καλλιθέα – ΑΕΚ

Λαμία – Απόλλων Λάρισας

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα

Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα

 

2η αγωνιστική

ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη

ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος

 

3η αγωνιστική

Σπάρτη – Ατρόμητος

ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα

 

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Ηρακλής – Αχαρναϊκός

 

2η αγωνιστική

Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής

Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός

 

3η αγωνιστική

Ηρακλής – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός

 

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ξάνθη – Παναιτωλικός

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

 

2η αγωνιστική

Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός

Εργοτέλης – Ξάνθη

 

3η αγωνιστική

Πανσερραϊκός – Ξάνθη

Παναιτωλικός – Εργοτέλης

 

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιγιάλειος – Άρης

 

2η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος

Άρης – Πανιώνιος

 

3η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

 

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

2η αγωνιστική

ΑΕΛ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

 

3η αγωνιστική

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας