Μάντζιος: "Για εμάς είναι προτεραιότητα το πρωτάθλημα"

Ο Άκης Μάντζιος εμφανίστηκε ευχαριστημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του, παρά την ήττα με 2-0 από την ΑΕΚ, που είχε ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό του Λεβαδειακού από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Λεβαδειακός γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Παρόλα αυτα, ο Άκης Μάντζιος έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του, ενώ τόνισε πως πρωταρχικός στόχος της ομάδας του είναι η καλή πορεία στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

"Ξέραμε ότι με το 0-1 είχαμε δύσκολο έργο νομίζω ότι φανήκαμε αρκετά ανταγωνιστικοί. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δύο προϋποθέσεις να ανοίξουμε το σκορ. Η ΑΕΚ έκανε την πρώτη της φάση στο 40', μετά πέτυχε το γκολ και θα μπορούσε να βάλει και δεύτερο.

Είχαμε το τετ α τετ με τον Γιακουμάκη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου κι αν είχε μπει τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Για εμάς είναι προτεραιότητα το πρωτάθλημα, είμαι ευχαριστημένος και γι’ αυτό βάλαμε αρκετά νέα παιδιά. Καλή συνέχεια στην ΑΕΚ και στον κύριο Πογέτ, που εκτός από καλός προπονητής είναι κι ένας ευχάριστος άνθρωπος".

ΑΕΚ - Λεβαδειακός 2-0