Η Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία της Βοσνίας Ερζεγοβίνης απέστειλε επιστολή στην ΕΠΟ με την οποία ζητά συγγνώμη για τα όσα συνέβησαν στον αγώνα των δύο χωρών για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Φαίνεται πως η επιτυχία του πρόσφατου φιλικού της Εθνικής ομάδας του 2004 με την Inter Forever άνοιξαν την όρεξη της ΕΠΣ Ηρακλείου. Κι αυτό γιατί ο πρόεδρός της, Νίκος Τζώρτζογλου, θέλει να ξαναφέρει στην Κρήτη τους θριαμβευτές του Ευρωπαϊκού του 2004, αλλά αυτή τη φορά με αντίπαλο την Πορτογαλία του 2004!

Η ΕΠΣΗ θα καταθέσει αίτημα στην Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία για να φιλοξενήσει το Παγκρήτιο Στάδιο τα δύο επόμενα εντός έδρας παιχνίδια της Εθνικής ομάδας Ποδοσφαίρου στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018.

Λίγες ώρες μετά την ανακοίνωση της Βοσνίας που θέλησε να ρίξει την ευθύνη για τα επεισόδια στη Ζένιτσα στους Έλληνες διεθνείς, η ΕΠΟ ύψωσε ασπίδα προστασίας γύρω τους. Διαβάστε αναλυτικά.

Ο Κώστας Μανωλάς πρωταγωνίστησε σε καυγά με τον συμπαίκτη του στη Ρόμα, Έντιν Τζέκο, στο φινάλε του Βοσνία-Ελλάδα και αυτό έδωσε αφορμή για πικάρισμα και στους δύο από συμπαίκτη τους στην Ρόμα (PHOTO)!

Διαβάστε τη χυδαία βρισιά που είπε ο βοηθός του Μεχμέτ Μπαζντάρεβιτς στον Γιάννη Γιαννιώτα, πιάνοντας... προκλητικά το σήμα στη φανέλα του. Τον έψαχνε στα αποδυτήρια για να δώσει συνέχεια (VIDEO)!

Τι γράφει το φύλλο αγώνα

Τελ. ανανέωση : 10/06/17 10:19

Τα γεγονότα μετά το σφύριγμα της λήξης στη Ζένιτσα δεν πέρασαν απαρατήρητα από το διαιτητή της αναμέτρησης. Τι αναφέρει το φύλλο αγώνα.

Από τους άτυχους της Εθνικής στον αγώνα με την Βοσνία στη Ζένιτσα ήταν ο Τάσος Μπακασέτας. Μόλις στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου τραυματίστηκε στον αριστερό αστράγαλο σε μια διεκδίκηση της μπάλας.

Το φινάλε στη Ζένιτσα έσπασε καρδιές, με τον Μάνταλο να χάνει τεράστια ευκαιρία για να δώσει τη νίκη στην Εθνική και τον Καρνέζη να κάνει την απόκρουση του αγώνα λίγα λεπτά μετά. Δείτε VIDEOS.

Δεν τελείωσε ομαλά η αναμέτρηση της Εθνικής Ελλάδας με την Βοσνία στην Ζένιτσα, αφού με το σφύριγμα της λήξης ο βοηθός προπονητή των γηπεδούχων επιτέθηκε και χτύπησε τον Γιάννη Γιαννιώτα. Αρπάχτηκαν Τζέκο - Μανωλάς, επίθεση και στους οπαδούς της γαλανόλευκης (VIDEO).

H βαθμολογία της Εθνικής

Τελ. ανανέωση : 09/06/17 23:48

Η Εθνική Ελλάδας έμεινε όρθια και στην Ζένιτσα κόντρα στην Βοσνία και κρατάει σφιχτά τη 2η θέση στον 8ο όμιλο που την στέλνει στα πλέι οφ για μία θέση στο Μουντιάλ της Ρωσίας!

Η Ελλαδάρα όχι μόνο δεν... μάσησε, αλλά έπαιξε στα ίσα τους εριστικούς Βόσνιους μέσα στην κολασμένη έδρα τους και πήρε παλικαρίσια το "χρυσό" βαθμό (0-0) που "δείχνει" Μουντιάλ. Ο Μάνταλος στο 82' έχασε μοναδική ευκαιρία να... ξεράνει τους γηπεδούχους. Ψυχάρες όλοι τους, συγκλόνισε ο Ζέκα.