Νικοπολίδης: "Έχουμε καλούς παίκτες, να γίνουμε και καλή ομάδα"

Μια αδράνεια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν η αρχή του κακού για την Εθνική Ελπίδων στο ματς με την Πορτογαλία σύμφωνα με τον Αντώνη Νικοπολίδη, ο οποίος στάθηκε στην ύπαρξη πολύ καλών παικτών, που πρέπει όμως να γίνουν ομάδα.

Η Εθνική Ελπίδων γνώρισε την ήττα από την Πορτογαλία στην Ξάνθη στο ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη, ο οποίος μετά από το τέλος του αγώνα στάθηκε στην ύπαρξη πολύ καλών παικτών στην Εθνική, που όμως πρέπει να γίνουν ομάδα.

"Γνωρίζαμε από την αρχή ότι το παιχνίδι έχει δυσκολίες καθώς είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν αρκετά καλό αντίπαλο. Τα καταφέραμε καλά θα έλεγα αλλά μια αδράνεια στο τέλος του ημιχρόνου μας στοίχισε και δεχτήκαμε το πρώτο γκολ.

Έπεσε η ψυχολογία των παιδιών και θέλαμε να αντιδράσουμε στο δεύτερο μέρος αλλά πολύ γρήγορα έγινε το 2-0 και εκεί κάπου κρίθηκε το παιχνίδι. Πιστεύω ότι έχουμε αρκετά καλούς ποδοσφαιριστές και στο διάστημα που απομένει θα πρέπει να γίνουμε και καλή ομάδα", δήλωσε ο 44χρονος.