Από Αύγουστο, χειμώνα σκόραρε ο Μόραρ και χάρισε το Χ στον Παναιτωλικό

Σκοράροντας τρία λεπτά μετά την εισόδό του στο ματς, ο Βλαντ Μόραρ χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στον Παναιτωλικό (1-1) στο παιχνίδι του με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες...

SUPERLEAGUE / ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Το ποδόσφαιρο είναι στιγμές. Και τύχη. Επίσης και εμπνεύσεις. Σαν και αυτή που είχε ο Μάκης Χάβος να ρίξει στον αγώνα του Παναιτωλικού με τον ΠΑΣ τον Βλαντ Μόραρ στο 66ο λεπτό.

Η ομάδα του Μακεδόνα τεχνικού βρισκόταν εκείνη τη στιγμή πίσω στο σκορ και τα χρονικά περιθώρια είχαν αρχίσει να στενεύουν. Ο Ρουμάνος σηκώθηκε, μπήκε στο ματς, ακούσε από τον προπονητή του που έπρεπε να παίξει και στο 69' έκανε το θαύμα του σκοράροντας το γκολ της ισοφάρισης!

Είχε δε να σκοράρει ο παίκτης από Αύγουστο μήνα, από τις 26 συγκεκριμένα, όταν βρήκε δίχτυα στο ματς με τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο. Δεν σκοράρει συχνά αλλά χαρίζει βαθμούς στην ομάδα του.

Ο ΠΑΣ είχε προηγηθεί στο 22' με τον Καρίμ Σολτάνι αλλά δεν ευτύχησε να πάρει τη σημαντική νίκη. Κυρίως λόγω της επιθετικής του δυστοκίας (ο Κόντε έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες ενώ ο ΠΑΣ είχε και δύο δοκάρια).

ΠΑΣ Γιάννενα: Βελλίδης, Λίλα, Ναδάλες, Μιχαήλ, Γιάκος, Κόντε, Μαυροπάνος, Σκόνδρας (77' Κοζορώνης), Μπουκουβάλας, Μανθάτης, Σολτάνι

Παναιτωλικός: Τσενάμο, Χαντάκιας (74' Ροντρίγκες), Μιχάι, Μύγας, Μαρινάκης (59' Μαρκόφσκι), Μπεχαράνο, Πάουλο, Ρότσα, Ντίας, Ρόσα (66' Μοράρ), Μάζουρεκ