Τα γκολ στο Ηρακλής - ΠΑΟΚ

Ο Ηρακλής με τον ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Δείτε όλα τα γκολ της αναμέτρησης.

Ο Γιώργος Μακρής έδωσε προβάδισμα στον Ηρακλή στο ντέρμπι κόντρα στον ΠΑΟΚ, με κοντινή προβολή, μετά από κόρνερ του Παύλου Κυριακίδη και γυριστή κεφαλιά του Κερέμ Μπουλούτ. Στο 35' ο Δημήτρης Πέλκας ισοφάρισε για τον "Δικέφαλο" με καρφωτή κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Ρόμπερτ Μακ από αριστερά.

Δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Απόστολος Βέλλιος εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Σάμπο, ξεπέρασε τον Ρικάρντο Κόστα και πλάσαρε σωστά τον Ρόμπιν Όλσεν για το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με προβολή του Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, προτού ο Γιώργος Τζαβέλλας κάνει την ολική ανατροπή με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Τελικά, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σεμπαστιάν Μπαρτολίνι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ.