O Χιμένεθ έριξε "μπηχτή" για τον Ατρόμητο δευτερόλεπτα μετά το τελικό σφύριγμα!

Οι παίκτες του Ατρομήτου πανηγύρισαν έντονα το 1-1 που απέσπασαν από την ΑΕΚ στο γήπεδο του Περιστερίου και ο Μανόλο Χιμένεθ δεν το άφησε ασχολίαστο...

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΕΚ / SUPER LEAGUE (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΕΚ / SUPER LEAGUE (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 67ο λεπτό στο Περιστέρι με σκόρερ τον Αραούχο και άγγιξε τη νίκη που θα της έδινε μεγάλο αβαντάζ για τον τίτλο όμως ο Αμρ Ουάρντα δεν την άφησε να πανηγυρίσει για πάνω από 13 λεπτά, αφού στο 80' έφερε το ματς στα ίσα με τρομερό φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής!

Το γεγονός πάντως ότι οι παίκτες του Κάναντι πανηγύρισαν το βαθμό της ισοπαλίας σαν νίκη δεν άρεσε ιδιαίτερα στον Μανόλο Χιμένεθ που έδειξε την ενόχλησή του με τις πρώτες δηλώσεις που έκανε στο συνδρομητικό κανάλι στο φινάλε του ματς.

"Ήταν σημαντικό όταν μπορέσαμε και σκοράραμε. Με το γκολ του Ατρόμητου ήρθε η ισοπαλία. Πραγματικά μου φαίνεται πολύ περίεργο. Είναι πάρα πολύ χαρούμενοι για μια ισοπαλία. Ξεκάθαρα, η ΑΕΚ απέναντι σε όλους".