Αστέρας Τρίπολης-Βέροια 2-0 (VIDEOS)

Δύο γκολ ήταν αρκετά για τον Αστέρα Τρίπολης να κάμψει την αντίσταση της Βέροιας. Μέσα σε δύο λεπτά οι Αρκάδες διαμόρφωσαν το 2-0 και ανέβηκαν κι άλλο στη βαθμολογία της Super League.

ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Εικόνα αγώνα:

Το ματς άρχισε με τις δύο ομάδες να έχουν επιλέξει να πιέσουν ψηλά, γεγονός που είχε σαν αποτέλεσμα τα αρκετά λάθη των παικτών στην αμυντική και τη μεσαία γραμμή. Παρόλα αυτά ο Αστέρας είχε την υπεροχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων προσπαθώντας από τα πλάγια να απειλήσει με Μάσα και Γιαννιώτα. Η πρώτη καλή στιγμή για τους Αρκάδες ήρθε στο 3ο λεπτό όταν ο Νίκο σούταρε με το «μυτάκι» αλλά νικήθηκε από τον Καντιμοίρη! Ο Πάρα τραυματίστηκε μόλις στο 24’ και αντικαταστάθηκε από τον Μπαράλες, ο οποίος ήταν πιο απειλητικός και άνοιξε διαδρόμους προς την περιοχή της Βέροιας.

Ο Αστέρας «ξέσπασε» μέσα σε ένα 3λεπτο! Στο 35’ ο Κουρμπέλης πάλεψε, πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή και έβγαλε ασίστ για τον Μάσα, ο οποίος δεν ήταν οφσάιντ και με άψογο τελείωμα έγραψε το 1-0! Γρήγορα-γρήγορα οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι καθαρίζουν το ματς, αφού στο 38’ έπειτα από σέντρα του Τσοκάνη από αριστερά, ο Μπαράλες με κεφαλιά επιβεβαίωσε την αποτελεσματικότητά του και σημείωσε το 2-0, σκοράροντας για 6η φορά στο φετινό πρωτάθλημα!

Η Βέροια δεν απείλησε ουσιαστικά σε καμία στιγμή την εστία του Κοσίτσκι, ο οποίος έδειξε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε. Στο 2ο ημίχρονο ο Αστέρας απλά διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ, έχοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Στο 62’ είχε καλή στιγμή με το Νίκο, στο 65’ με τους Τιε Μπι και Γκοϊάν ενώ στο 81’ ο Μάσα που ήταν από τους κορυφαίους είχε δοκάρι!

Αδύναμος κρίκος:

Η Βέροια "κατέρρευσε" μέσα σε λίγα λεπτά και μετά δεν ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική.

MVP:

Ο Μπαράλες σκόραρε, ενώ ήταν ιδιαίτερα δραστήριος στην αντίπαλη περιοχή, όντας απειλή για την Βέροια.